Aktualności

Nowe inwestycje w gminie Paprotnia

2015.11.02 14:15 , aktualizacja: 2015.11.02 14:24

Autor: Agnieszka Plaskota, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Dobiegły końca prace obejmujące  modernizację drogi powiatowej oraz budowę ziemnego zbiornika wodnego w gminie Paprotnia (powiat siedlecki) . W uroczystości oddania inwestycji do użytku udział wzięła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Przebudowa drogi

Lepsza droga to nie tylko komfortowe warunki podróżowania, ale przede wszystkim dogodniejszy dojazd dla mieszkańców miejscowości Rzeszotków oraz okolicznych terenów. Ponadto zmodernizowana droga ułatwi  bezpośrednie połączenie z sąsiednią gminą Suchożebry. Prace wykonano na odcinku ponad 800 m. Objęły one uporządkowanie i utwardzenie pobocza oraz wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej odcinka prowadzącego przez wieś Rzeszotków. Zadanie zostało zrealizowane w ramach środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych współfinansowanych ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w  wysokości  ponad 120 tys. zł.

 

Zbiornik wodny

Dawny staw został pogłębiony i przebudowany umożliwiając odprowadzanie wód gruntowych z graniczących posesji oraz drogi, dzięki czemu tereny te nie będą podtapiane po obfitych opadach deszczu. Inwestycja dofinansowana w ponad 47 tys. zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ziemny zbiornik wodny w gminie Paprotnia fot. UG Paprotnia
  • Przebudowa zbiornika fot. UG Paprotnia
  • Zmodernizowana droga w miejscowości Rzeszotków fot. UG Paprotnia
  • Uczestnicy uroczystości oddania do użytku zmodernizowanej drogi fot. Daniel Pióro

Liczba wyświetleń: 715

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.