Aktualności

Dla seniorów

2015.11.24 07:05 , aktualizacja: 2015.11.25 15:02

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Jak wygląda administracja publiczna w Polsce? Czym zajmuje się marszałek województwa, a czym wojewoda? Odpowiedzi na te i inne pytania znalazły się w wykładzie, jaki wygłosił marszałek Adam Struzik do słuchaczy płockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Marszałek Adam Struzik przybliżył słuchaczom zagadnienia związane z organizacją i funkcjonowaniem administracji publicznej w Polsce. Wyjaśnił czym różnią się obowiązki wojewody oraz marszałka województwa. W prezentacji zaakcentował kompetencje sejmiku i zarządu województwa. Nawiązał do obszarów aktywności służących zaspokajaniu potrzeb mieszkańców regionu. Na przykładzie zrealizowanych inwestycji, z wykorzystaniem środków z budżetu województwa lub funduszy unijnych, pokazał jak Mazowsze zmienia się na lepsze. Na zakończenie wystąpienia życzył wszystkim absolwentom, aby uzyskana wiedza i nowe kwalifikacje pozwoliły śmielej poruszać się w zglobalizowanym świecie i brać czynny udział w życiu społecznym.

 

Płocki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Rozpoczął swoją działalność w lutym 2002 r. Trzy lata późnij zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym jako Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku /SUTW/.  Powołany z inicjatywy środowiska nauczycielskiego przy Związku Nauczycielstwa Polskiego. Do SUTW należą emeryci i renciści w wieku 55+. Uniwersytet prowadzi działalność poprzez różne formy działalności edukacyjnej, zdrowotnej, kulturalnej, twórczej i turystyczno-krajoznawczej dla osób starszych. Aktywizuje społecznie swoich członków. Upowszechnia profilaktykę gerontologiczną. Stwarza warunki do godnego starzenia się. Swoim słuchaczom SUTW w Płocku proponuje m.in. wykłady ogólne prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin, zajęcia w sekcjach zainteresowań: plastyczno-malarskiej, literacko-dyskusyjnej, turystyczno-krajoznawczej oraz rękodzielniczej. Patronat naukowy nad Stowarzyszeniem sprawuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku.

 

 

Liczba wyświetleń: 279

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.