Aktualności

Z seniorami o seniorach

2015.12.04 15:20
Autor: Dagmara Jaworska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Spotkanie z przedstawicielami środowisk senioralnych na Mazowszu fot. Łukasz Wodowski
Zuzanna Grabusińska – Dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej Ministerstwa Pracy fot. Łukasz Wodowski

W spotkaniach poruszających tematykę działań skierowanych do seniorów i integracji międzypokoleniowej, zorganizowanych z inicjatywy Mazowieckiego Centrum Pomocy Społecznej, wzięło udział około 100 przedstawicieli reprezentujących Rady Seniorów, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a także Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

 

Razem w słusznej sprawie

Od 30 listopada do 2 grudnia br. odbył  się cykl spotkań przedstawicieli środowisk senioralnych na Mazowszu z członkiem zarządu Elżbietą Lanc, pełnomocnikiem Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. polityki senioralnej Barbarą Kucharską, dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Zuzanną Grabusińską oraz przedstawicielem Departamentu Polityki Senioralnej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Damianem Norwińskim. Podczas spotkań zaprezentowano wykłady: Grażyny Jakubczyk z Dziennego Domu Pomocy „Senior-Wigor” z Radomia, Marii Klaman z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, Przemysława Wiśniewskiego z Fundacji Zaczyn oraz pracowników Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

 

Przeciw wykluczeniu

Wnioski ze spotkań zostaną wdrożone do projektu regionalnej polityki senioralnej sprzyjającej aktywizacji osób starszych oraz zapobiegającej  ich wykluczeniu i utracie samodzielności. Informacje uzyskane od przedstawicieli środowisk senioralnych umożliwią aktualizację danych statystycznych dotyczących polityki senioralnej, zamieszczonych na prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego stronie internetowej www.seniorzy.mcps.com.pl.

 

Liczba wyświetleń: 525

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.