Aktualności

40 lat Szpitala Powiatowego w Wołominie

2015.12.15 15:15 , aktualizacja: 2015.12.15 15:33

Autor: Dagmara Jaworska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego, wręcza dyplomy uznania fot. arch. Starostwa...
  • Wyróżnieni pracownicy Szpitala Powiatowego w Wołominie fot. arch. Starostwa...
  • Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Wołominie fot. arch. Starostwa...
  • Medal pamiątkowy „Pro Masovia” dla Szpitala Powiatowego w Wołominie fot. arch. Starostwa...

Szpital Powiatowy w Wołominie obchodził jubileusz 40-lecia. Z tej okazji dyrekcja placówki odebrała medal pamiątkowy „Pro Masovia” nadany przez marszałka Adama Struzika. Wyróżnienie wraz z dyplomami uznania dla pracowników wręczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Historia rozwoju

Zespół Opieki Zdrowotnej w Wołominie został utworzony w 1973 r. i obejmował zasięgiem teren powiatu wołomińskiego. W jego skład wchodziły: szpital ze 157 łóżkami, 7 przychodni rejonowych,11 wiejskich ośrodków zdrowia, 2 żłobki oraz pogotowie ratunkowe.
1 grudnia 1975 r. został uruchomiony nowy szpital z 453 łóżkami wraz z Oddziałem Doraźnej Pomocy i Przyjęć oraz Przychodnią Specjalistyczną. Powstały: oddział wewnętrzny, chirurgiczny, chirurgii dziecięcej, chorób dzieci, okulistyczny, ginekologiczno-położniczy, noworodkowy oraz anestezjologii i intensywnej opieki medycznej. „Stary” szpital w Wołominie został wyremontowany i przeznaczony na 60-łóżkowy oddział neurologiczny.

 

Szeroka oferta
Szpital Powiatowy w Wołominie Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej udziela pacjentom świadczeń zdrowotnych służących ratowaniu i przywracaniu zdrowia, profilaktyce i edukacji zdrowotnej. Placówka zapewnia całodobową opiekę medyczną osobom z obszaru 12 gmin. W 11 oddziałach szpitalnych i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym rozmieszczono 380 łóżek i 17 stanowisk dializacyjnych. Prowadzona jest także przychodnia specjalistyczna z 18 poradniami. Od 2010 r. w nowej siedzibie przy ul. Sasina udzielane są także świadczenia zdrowotne obejmujące podstawową opiekę medyczną oraz nocną i świąteczną pomoc lekarską. W ciągu roku przyjmowanych jest około 15 tys. pacjentów.


  


 

Liczba wyświetleń: 547

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.