Aktualności

Pierwszy kurs „Dragona”

2015.12.21 13:25 , aktualizacja: 2016.01.20 10:46
Autor: Koleje Mazowieckie Sp. z o.o., Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W sobotę, 19 grudnia br., z dworca Warszawa Wschodnia po raz pierwszy wyruszył pociąg Kolei Mazowieckich do Krakowa. „Dragon” złożony z klimatyzowanych wagonów piętrowych będzie kursował w weekendy. W inauguracji połączenia uczestniczył marszałek Adam Struzik.

 

Szybki przejazd

Pociąg do Krakowa odjechał z Warszawy Wschodniej o godzinie 9:19, a do stacji Kraków Główny dotarł o 12:14. W drogę powrotną wyruszył o godzinie 16:18 i dowiózł podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:08. Również tego dnia swoje weekendowe kursy zainaugurował pociąg „Słoneczny” do Gdyni, wyjeżdżając z Warszawy Zachodniej o godzinie 7:20.

 

KM się rozwija

Kolejne działania spółki podkreślają jej dynamiczny rozwój, co nas jako właściciela niezmiernie cieszy. Unowocześnia się tabor, Koleje Mazowieckie wprowadzają różne udogodnienia dla pasażerów. A pasażerowie to doceniają, bo w ostatnich latach zdecydowanie ich przybywa – mówi marszałek Adam Struzik. – Jak widać, koleje poszerzają nie tylko sposób działania, ale i obszar, liczymy więc na to, że stałe kursy do Krakowa i Gdyni przysporzą KM kolejnych wielbicieli.

 

Nowocześnie i wygodnie

Zarówno „Dragon” jak i „Słoneczny” kursują w weekendy i są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiadają przewijaki dla niemowląt. W składach jest dostępny catering. Można także nieodpłatnie przewieźć psa lub rower.

 

Liczba wyświetleń: 540

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.