Aktualności

Jubileuszowa świąteczna akcja

2015.12.28 08:30 , aktualizacja: 2016.01.05 14:32

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • powiększ zdjęcie, nastolatka cieszy się z paczki, w tle św. Mikołaj, choinka, uczestnicy spotkania Fot. arch. UMWM
  • powiększ zdjęcie, marszałek i św. Mikałaj wręczają paczki Fot. arch. UMWM
  • powiększ zdjęcie, chłopiec cieszy się z nowych butów Fot. arch. UMWM
  • powiększ zdjęcie, dzieci cieszą się z prezentów Fot. arch. UMWM
  • powiększ zdjęcie, Rafał Rajkowski ze św. Mikołajem wręcza prezent dziewczynie Fot. arch. UMWM
  • powiększ zdjęcie, św. Mikołaj przekazuje paczki Fot. arch. UMWM
  • powiększ zdjęcie, św. Mikołaj wręcza prezent chłopcu Fot. arch. UMWM

Prawie sto paczek przekazaliśmy podopiecznym domów dziecka i samotnej matki na Mazowszu. Tuż przed Wigilią, przedstawiciele samorządu województwa wręczyli najmłodszym mieszkańcom regionu świąteczne prezenty.

 

Dekada otwartych serc

To już dziesiąta edycja świątecznej zbiórki prezentów dla dzieci. Dzięki niej do potrzebujących trafiło mnóstwo zabawek i wiele przydatnych przedmiotów, m.in. pieluszek, kosmetyków, ubranek.
 

Moc prezentów i radości

W sumie przygotowaliśmy 95 paczek. Trafiły one do wychowanków trzech mazowieckich domów dziecka i domu samotnej matki. Radość malująca się na twarzach obdarowanych po rozpakowaniu prezentów była bezcenna. Nie da się tego opisać słowami.


Wiele satysfakcji

W akcję zaangażowali się, jak co roku, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Prezenty wręczyli członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego. Wspólne dzieło cieszy się dużym zainteresowaniem. Zaledwie w przeciągu kilku godzin od wysłania list prezentów, o których marzą dzieci, zgłaszają się chętni do ich przygotowania. To dla nas prawdziwa frajda i ogromna satysfakcja sprawiać najmłodszym radość. Wcielenie się w rolę św. Mikołaja daje nam poczucie dobrze spełnionej misji.

Liczba wyświetleń: 813

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.