Aktualności

Świetlica jak nowa

2016.01.18 13:50 , aktualizacja: 2016.01.18 14:21

Autor: Piotr Ślęczkowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • powiększ:od lewej: wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, przewodniczący rady gminy Repki Adam Czarnocki i pozostali goście Fot. Daniel Pióro
  • powiększ: wnętrze świetlicy Fot. Daniel Pióro
  • powiększ: sanitariat Fot. Daniel Pióro

Mieszkańcy Sawic-Bronisz w gminie Repki, mogą już korzystać ze zmodernizowanej świetlicy wiejskiej. W uroczystym oddaniu placówki do użytku uczestniczyła m.in. wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Prace

W ramach modernizacji wykonano m.in.: remont sufitów, posadzek, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, ocieplono cały budynek, który zyskał nową elewację oraz instalację kanalizacyjną. Dodatkowo zakupiono wyposażenie do kuchni i łazienki oraz zamontowano klimatyzatory, dzięki nim będzie można organizować tu uroczystości lokalne oraz imprezy okolicznościowe.

Dofinansowanie z PROW

Remont świetlicy to kolejna inwestycja w gminie Repki z wykorzystaniem środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, działanie: Odnowa i Rozwój Wsi. Z tego programu w powiecie sokołowskim zrealizowano ponad 80 projektów o wartości blisko 27 mln zł.

 

Tytuł: „Adaptacja i zagospodarowanie terenu świetlicy wiejskiej we wsi Sawice-Bronisze – Etap II”

Wartość zadania: 267 610,94 zł

Koszty kwalifikowalne 211 708,57 zł, w tym 75proc. dofinansowania w kwocie 158 781 zł.

Liczba wyświetleń: 527

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.