Aktualności

Bohater z Turzy Małej

2016.01.20 15:25 , aktualizacja: 2016.01.20 15:41

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • MArszałek Adam Struzik gratuluje druhowi RAfałowi LAngowskiemu fot. D. Cichocka
  • druh Rafał Langowski fot. D. Cichocka
  • druh Rafał Langowski udziela wywiadu fot. D. Cichocka
  • Uczestnicy spotkania fot. D. Cichocka
  • Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mławie brygadier druh Zbigniew Kąpiński i druh Rafał Langowski fot. D. Cichocka

Druh Rafał Langowski z OSP w Turzy Małej (pow. mławski) wykazał się dużą odwagą i poświęceniem udzielając pomocy rannej w wypadku drogowym kobiecie. Z druhem-bohaterem spotkał się marszałek Adam Struzik. Za swoje szybkie działanie i udzieloną pomoc Rafał Langowski otrzymał tytuł strażaka listopada.

 

Pierwsza pomoc

26 listopada 2015 r. druh Rafał Langowski był świadkiem wypadku drogowego na trasie Ciechanów–Strzegowo, w wyniku którego ucierpiała kobieta kierująca samochodem osobowym. Strażak nie tylko jako pierwszy udzielił jej pomocy, ale także oznaczył teren zdarzenia. Pomagał również przy ewakuacji poszkodowanej z pojazdu. Dzięki jego czujności i ofiarności uwięziona w samochodzie kobieta bardzo szybko uzyskała pierwszą pomoc.

Słowa podziękowania

Marszałek gratulując bohaterowi podkreślił, że strażacy-ochotnicy, to ludzie odpowiedzialni i zaangażowani w misję, jaką jest ratowanie życia oraz mienia poszkodowanych. Mimo swych zawodowych i rodzinnych obowiązków, zawsze są gotowi pomagać potrzebującym. Wyrazy uznania dla strażaka listopada wyraził także starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski, w imieniu którego gratulacje złożył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mławie brygadier druh Zbigniew Kąpiński.

Liczba wyświetleń: 439

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.