Aktualności

Nagrody i wyróżnienia dla pracowników publicznych służb zatrudnienia

2016.01.28 07:00 , aktualizacja: 2016.01.28 09:50
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Marszałek wręcza dyplomy asłużonym pracownikom fot. archiwum WUP w...
Wystąpnienie marszałka Adama Strzika fot. archiwum WUP w...
NAgrodzeni pracownicy fot. archiwum WUP w...

W Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Uroczystość  stała się okazją do wręczenia medali za długoletnią służbę oraz dyplomów uznania dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W spotkaniu uczestniczył marszałek Adam Struzik.

 

Praca dla społeczności

Dzień 27 stycznia ustanowiono dniem pracownika publicznych służb zatrudnienia. W roku 2016 Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie po raz trzeci organizował obchody tego dnia. W województwie mazowieckim struktura PSZ to Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i jego 5 filii: w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach oraz 39 Powiatowych Urzędów Pracy. W powiatowych urzędach pracy województwa mazowieckiego w końcu 2014 r. zatrudnionych było niemal 2 400 osób.

 

Podziękowania od marszałka

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak istotną rolę w dzisiejszych czasach odgrywają publiczne służby zatrudnienia. Wspólnie z jednostkami samorządu i administracji rządowej od lat podejmują szereg działań służących podniesieniu stopy zatrudnienia w województwie, m.in. poprzez aktywne wspieranie osób poszukujących pracy. Zwiększenie ich szans w tym obszarze w istotny sposób wpływa na wzrost potencjału gospodarczego naszego regionu i przyczynia się do poprawy warunków życia jego mieszkańców. Jesteście ludźmi nadziei. Ci, którzy do was przychodzą mają nadzieję, że odmienicie ich życie – powiedział marszałek Adam Struzik do pracowników mazowieckich urzędów pracy.

 

Liczba wyświetleń: 444

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.