Aktualności

Gmina Bodzanów z odznaczeniem

2016.02.01 08:45 , aktualizacja: 2016.02.03 14:59

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Wręczenia medalu pamiątkowego fot. arch. UG Bodzanów
  • Przemawia marszałek Adam Struzik fot. arch. UG Bodzanów
  • Władze gminy Bodzanów fot. arch. UG Bodzanów
  • Samorządowcy gminy Bodzanów fot. arch. UG Bodzanów

W Nowym Miszewie (pow. płocki) odbyła się uroczysta sesja rady gminy Bodzanów z okazji 25-lecia samorządu gminnego. Gościem uroczystości był marszałek Adam Struzik, który uhonorował gminę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.

Najlepsza na Mazowszu

W listopadzie ub.r. gmina Bodzanów została nagrodzona tytułem Mazowieckiej Gminy Roku 2015 w kategorii gmina wiejska, w ramach Plebiscytu Orły Polskiego Samorządu 2015, realizowanego w ramach Narodowego Programu Promocji – Polska Przedsiębiorczość. To cykliczne przedsięwzięcie adresowane jest do samorządów i firm z całej Polski. Projekty oraz same nagrody od lat promują najlepszych z najlepszych w swoich branżach.

Słowa uznania

Reforma samorządowa z 1990 r. wyzwoliła w Polakach ogromne pokłady energii, kreatywności
i przedsiębiorczości, zachęciła ich do brania spraw we własne ręce i ciężkiej, lecz jakże satysfakcjonującej pracy dla dobra swojego najbliższego otoczenia. Bilans 25-lecia polskiej samorządności jest w moim przekonaniu bardzo pozytywny. Jako Marszałek Województwa Mazowieckiego jestem dumny z dorobku regionu, którego jestem gospodarzem, a także z osiągnięć tworzących go gmin i powiatów. Gratuluję  gminie Bodzanów tytułu „Mazowieckiej gminy roku 2015”. To najlepszy dowód uznania dla Państwa skutecznych i profesjonalnych działań wychodzących naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnej społeczności oraz prężnego rozwoju tego zakątka naszego regionu. Cieszę się, że samorządowcami w gminie Bodzanów są osoby kompetentne, odpowiedzialne, zaangażowane i ambitne, gotowe umacniać struktury nowoczesnego, niezawisłego i demokratycznego państwa. Warto bowiem pamiętać, że wszechstronne i bardzo cenne działania wspólnot samorządowych wpływają bezpośrednio na poziom stabilności i bezpieczeństwa państwa, na rozwój kapitału społecznego oraz obywatelskiej aktywności – powiedział podczas uroczystości marszałek Adam Struzik.

 

Liczba wyświetleń: 630

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.