Aktualności

Bankowość spółdzielcza doceniona

2016.02.01 08:40 , aktualizacja: 2016.02.01 09:40

Autor: oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • powiększ: marszałęk Adam Struzik wręcza oprawiony w ramę dyplom Fot. Karol Krajewski
  • powiększ: pracownicy banku i marszałek Adam Struzik Fot. Karol Krajewski
  • powiększ: marszałek Adam Struzik wręcza prezes banku medal Fot. Karol Krajewski

Za całokształt działalności, otwartość na potrzeby klienta i wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom marszałek Adam Struzik uhonorował Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” Vistula Bank Spółdzielczy w Czerwińsku nad Wisłą oraz jego prezesa Jolantę Grażynę Łukasiak-Malicką.

 

O banku

Choć historia Vistula Banku Spółdzielczego sięga 1928 r., to początki spółdzielni w Czerwińsku datowane są na rok 1950. Rozkwit nastąpił w 1995 r. wraz z pozyskaniem na własność siedziby banku, zrzeszeniem placówki w Banku Unii Gospodarczej w Warszawie i przejęciem Banku Spółdzielczego w Wyszogrodzie.

 

Po fuzji placówka działała pod nazwą Nadwiślański Bank Spółdzielczy w Czerwińsku nad Wisłą z siedzibą w Wyszogrodzie. Pionierskie połączenie dało przykład innym bankom, jak należy przeprowadzać restrukturyzację. Instytucja rozszerzała swoją działalność, tworząc filie.

 

Osiągnięcia placówki

Starania o unowocześnienie obsługi, wprowadzanie nowinek technicznych, ułatwiających klientom dostęp do banku, karty płatnicze, bankomaty, bankowość internetowa – ogólnie dostępne we wszystkich placówkach Banku Spółdzielczego przesądziły o jego sukcesie. Propozycje dla rolników, przedsiębiorców i klientów indywidualnych w postaci kredytów i depozytów sprawiły, że bank stał się stymulatorem rozwoju lokalnego biznesu, rolnictwa i poprawy zasobności społeczeństwa.

 

Ogromny wkład w tym sukcesie ma prezes banku Jolanta Łukasiak-Malicka, której pracę wielokrotnie doceniano, m.in. nagradzając honorową odznaką „Za zasługi dla Bankowości Rzeczpospolitej Polskiej”, złotym medalem za długoletnią służbę oraz złotym odznaczeniem „Za zasługi dla polskiej bankowości spółdzielczej”.

Liczba wyświetleń: 456

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.