Aktualności

„Internet – to proste”

2016.02.04 16:25 , aktualizacja: 2016.02.05 08:30

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Rozmawiano o projekcie Internet - to proste fot.Agnieszka Stabińska
Marszałek Adam Struzik z przestawicielami urzędu marszałkowskiego i mazowieckiegoklastra fot.Agnieszka Stabińska
Przedstzwicielka Mazowieckiefgo Klastra ICT fot.Agnieszka Stabińska

Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców mazowieckich gmin to główne założenie projektu „Zintegrowany System Poprawa Umiejętności Korzystania z Internetu”. Jego realizacją zajmuje się Mazowiecki Klaster ICT, który zaprosił samorząd województwa do udziału w inicjatywie.

 

Idea projektu

Podczas spotkania z marszałkiem Adamem Struzikiem przedstawiciele klastra zaprezentowali ideę projektu „Internet – to proste”. To przede wszystkim stworzenie i przeprowadzenie szkoleń dla mieszkańców gmin, szczególnie osób starszych, niepełnosprawnych, mających trudności z wykorzystaniem nowych technologii. Dodatkowo wyposażenie lokalnych instytucji i organizacji w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem i dostępem do Internetu. Podjęte działania będą służyły przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu, ale także społecznemu i ekonomicznemu mazowieckich gmin.

 

Finansowanie

Projekt będzie finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach konkursu ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, działanie 3.1 „Działania Szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

 

Mazowiecki Klaster ICT

Powstał z inicjatywy Instytutu Badań Rynku i Konsumpcji oraz z branży ICT. Obecnie łączy ze sobą 6 instytutów naukowo-badawczych, w tym m.in. Polską Akademię Nauk czy Politechnikę Warszawską. W jego strukturze zrzeszonych jest ponad 130 przedsiębiorstw, funduszy inwestycyjnych oraz instytucji otoczenia biznesu. Jako jedyny polski klaster jest członkiem dwóch Europejskich Strategicznych Partnerstw: ICT4Futur i Energy In Water.

 

 

Liczba wyświetleń: 568

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.