Aktualności

Air LED Modlin Airport City?

2016.02.16 17:40 , aktualizacja: 2016.02.18 08:49

Autor: oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Powiat nowodworski zabiega, by powstał nowy regionalny ośrodek rozwoju oparty na potencjale Mazowieckiego Portu Lotniczego „Warszawa-Modlin” oraz jego otoczeniu społeczno-ekonomicznym.

 

Uczestnicy

Czy ten ambitny plan uda się zrealizować? Szesnastego lutego w Modlinie odbyło się pierwsze spotkanie w tej sprawie. Uczestniczyli w nim m.in. marszałek Adam Struzik, starosta nowodworski Magdalena Biernacka, burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski oraz prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorz Smoliński.

 

Pierwsze rozmowy

W trakcie spotkania dyskutowano na temat sposobów wsparcia projektu Air LED Airport City Modlin przez samorządy – gminny i powiatowy – oraz przedsiębiorców. Rozmowy dotyczyły też  form, metod i programowania wdrażania projektu, w szczególności w aspektach prawno-organizacyjnych, instytucjonalnych, pozainstytucjonalnych czy kapitałowych. 

 

Nie zabrakło też dyskusji o przedsięwzięciach infrastrukturalnych na całym obszarze projektu. Mówiono o dostępności komunikacyjnej, zasobach energetycznych czy dostępności usług wodno-kanalizacyjnych w skali przemysłowej.

 

Air LED Airport City Modlin to projekt, który zakłada zaangażowanie przede wszystkim potencjału portu lotniczego w Modlinie oraz Parku Przemysłowo-Technologicznego, w tym podstref „Zakroczym” i „Pomiechówek” Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  • Strefy oddziaływania lotniska Modlin wyznaczone wg czasu dotarcia do lotniska (20 min., 60 min.) Ilustracja
  • Fot. arch. Starostwa...
  • Fot. arch. Starostwa...

Liczba wyświetleń: 740

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.