Aktualności

Kolejne konkursy dla organizacji pozarządowych

2016.02.17 11:25 , aktualizacja: 2016.02.18 08:48

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

ilustracja - informacja o wysokości środków dla organizacji i terminie konkursu ilustracja

Tym razem na wsparcie mogą liczyć projekty ekologiczne i przyrodnicze. Szanse mają również te popularyzujące ideę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze oraz produkty tradycyjne i regionalne z naszego regionu. W sumie na te działania w konkursach przeznaczymy 0,5 mln zł.

 

Uruchamiamy kolejne środki finansowe dla organizacji pozarządowych.  Tym razem są one skierowane na projekty, które z jednej strony dotyczą ekologii i przyrody, a z drugiej – naszych tradycyjnych potraw i produktów regionalnych. Zachęcam wszystkich do ubiegania się o wsparcie – mówi wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego

Szkolenie ekologiczne, warsztaty przyrodnicze, w tym dla najmłodszych, a także akcje i kampanie społeczne czy wydawnictwa promujące ekologię i ochronę środowiska – to tylko przykłady działań, które mogą liczyć na wsparcie. Na to zadanie w budżecie województwa zarezerwowano 400 tys. zł.

O środki mogą się ubiegać te organizacje, które zaproponują działania dotyczące edukacji przyrodniczo-leśnej, w tym zwiększające świadomość społeczeństwa na temat potrzeby ochrony przyrody. Szansę na dotacje mają również projekty informacyjno-edukacyjne poruszające tematykę zanieczyszczenia powietrza, a także działania edukujące i kształtujące postawy społeczne, promujące oszczędzanie wody, energii cieplnej i elektrycznej czy uświadamiające szkodliwość spalania paliw niskiej jakości. Wnioski mogą składać również organizatorzy akcji edukacyjnych przeciw spalaniu odpadów i wypalaniu traw.
 

Pieniądze z budżetu samorządu otrzyma około 20 najlepszych wniosków. Oferty można składać od 22 lutego br. do 17 marca br. Co istotne, wsparcie zadania nie może przekroczyć 80 proc. całkowitych kosztów zadania.
 

Wszystkie informacje na temat składania wniosków, w tym terminy, formularz, regulamin można znaleźć na stronie www.dialog.mazovia.pl .
 

Mazowsze ma bardzo bogatą tradycję kulinarną. Chcemy pomagać tym, którzy o nią dbają – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

Festiwale, warsztaty, targi, imprezy plenerowe – wszystko pod znakiem i na rzecz promocji Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. Te wydarzenia mogą liczyć na wsparcie z budżetu województwa. Dotacje można uzyskać także na wydawanie publikacji, książek czy katalogów, których tematem są produkty tradycyjne i lokalne. Dzięki wsparciu z samorządu województwa będzie też można odwiedzić producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. O środki mogą ubiegać się organizatorzy takich wizyt studyjnych, a także warsztatów, w trakcie których można poznać tradycyjne metody wytwarzania żywności.
 

W sumie do wykorzystania jest 30 tys. zł  – w ramach tych środków planuje się realizację od 3 do 5 najlepszych wniosków.

 

Produkty tradycyjne i regionalne

Na projekty upowszechniające produkty tradycyjne i regionalne, znajdujące się na Liście Produktów Tradycyjnych i Regionalnych z Mazowsza oraz te, które mają na nią szansę trafić, z budżetu województwa przeznaczymy 70 tys. zł.
 

W sumie na dotacje ma szansę od 7 do 10 wniosków. Wnioskować można o pieniądze m.in. na imprezy i wydarzenia popularyzujące produkty tradycyjnych i regionalnych, tworzenie szlaków kulinarnych, w tym również systemów informacji produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych i Regionalnych.

 

Szansa do końca marca

Oba konkursy startują już 22 lutego br., wnioski będą przyjmowane do 31 marca br. Wnioskodawcy mają szansę uzyskać aż do 80 proc. wartości swojego projektu.
 

O wsparcie mogą się ubiegać nie tylko stowarzyszenia czy fundacje, ale też koła gospodyń wiejskich, osoby fizyczne i grupy nieformalne.
 

Więcej o zasadach przyznawania dotacji na: www.dialog.mazovia.pl/zasady_przyznawania_dotacji.html .

Pliki do pobrania

Liczba wyświetleń: 1016

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.