Aktualności

Wirtualna anatomia człowieka

2016.03.10 14:35 , aktualizacja: 2016.03.31 10:48

Autor: Opr. Dagmara Jaworska, Wprowadzenie: Marcin Molski

  • Prelekcja na auli UKSW fot. Leszek Baranowski
  • Prelekcja na auli UKSW fot. Leszek Baranowski
  • Centrum laboratoryjne UKSW fot. Leszek Baranowski

„Wydarzenie to jest owocem zmian w kierunku prowadzenia na uczelni badań użytecznych dla gospodarki i społeczeństwa” – powiedział rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. prof. Stanisław Dziekoński, podczas uroczystej inauguracji projektu „Centrum Anatomii Wirtualnej i Symulacji Chirurgicznej im. Jana Pawła II.”.
 

Nowatorskie podejście do medycyny władz UKSW

 
Centrum Anatomii Wirtualnej to zalążek szkoły medycznej przy UKSW. Medycyna na UKSW będzie przełomowa dzięki stosowaniu innowacyjnych narzędzi i współpracy z najlepszymi światowymi ośrodkami medycznymi i technologicznymi, ale również z powodu  zmiany paradygmatu podejścia do pacjenta.

– Chcemy przejść od medycyny jako sztuki leczenia patologii do medycyny powiązanej z ludzkim zachowaniem, związanej z profilaktyką, opartej o filozofię, socjologię, psychologię – podkreślał prof. Wiesław Nowiński, twórca i dyrektor Centrum.

Szkoła medyczna będzie bazą do budowy Centrum Neurotechnologicznego, a w dalszej perspektywie powstania Technopolish i Polskiej Doliny Krzemowej, czyli zbudowania Polski innowacyjnej.

 
Ambitne plany UKSW

– Zaczniemy od działalności edukacyjnej w oparciu o istniejące atlasy mózgu. Potem będziemy budować atlasy elektroniczne całego ciała, modele wirtualnego pacjenta. Wszystkie elementy będziemy komercjalizowali wprowadzając na rynek globalny. Na koniec chcemy skomercjalizować samo Centrum jako globalny produkt – mówił prof. Nowiński, podkreślając znaczenie zbudowania polskiej marki w obszarze światowej medycyny.

 

W uroczystości otwarcia projektu wzięła udział członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

 

 

Liczba wyświetleń: 525

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.