Aktualności

Lepszy dojazd do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

2016.03.30 15:30 , aktualizacja: 2016.04.04 10:05

Autor: Biuro prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • stan drogi podczas wiosennych roztopów Fot. arch. MWM w Sierpcu
  • umowę podpisują przedstawiciele gminy Fot. Joanna...
  • uczestnicy spotkania Fot. Joanna...
  • aktualny stan nawierzchni drogi Fot. Agnieszka...
  • umowę podpisuje marszałek Adam Struzik Fot. Joanna...
  • sygnatariusze umowy przekazująsobie dokumenty Fot. Joanna...

Do końca roku zostanie wybudowany nowy odcinek ul. Narutowicza w Sierpcu prowadzący do bramy głównej Muzeum Wsi Mazowieckiej. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i zwiedzających placówkę. Dziś marszałek Adam Struzik, burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński i skarbnik gminy Katarzyna Joniak podpisali umowę dotacyjną w tej sprawie. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor sierpeckiego skansenu Jan Rzeszotarski.

 

Wartość inwestycji

Dotychczasowy dojazd to nieutwardzony odcinek drogi gminnej. Powodował liczne utrudnienia, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 7 mln zł, z czego około 3,5 mln zł pochodzić będzie z budżetu województwa mazowieckiego, a 2,7 mln zł pokryją gmina Sierpc oraz powiat sierpecki. Pozostałe 760 tys. zł to dotacja z budżetu państwa.

 

Zakres prac

Inwestycja obejmuje budowę fragmentu ul. Narutowicza wraz z połączeniami z ulicami dojazdowymi. W sumie powstanie ponad 2,3 km nowych ulic, w tym jezdnia dwupasmowa, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz ścieżki rowerowe. Utworzone zostaną także zjazdy indywidualne i publiczne. Ważnym punktem projektu jest budowa skrzyżowań ul. Narutowicza z drogami gminnymi – ul. Hożą, Okulickiego oraz łącznik z ul. Bojanowską. Wykonane zostaną również oznakowanie pionowe i poziome, w tym oznakowanie aktywne dwóch przejść dla pieszych oraz nowe oświetlenie uliczne i sieć kanalizacji deszczowej.

Liczba wyświetleń: 712

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.