Aktualności

Henryk Sienkiewicz oczami mazowieckiej młodzieży

2016.04.22 13:05 , aktualizacja: 2016.04.22 15:15

Autor: Starostwo Powiatowe w Płocku, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Marszałek Adam Struzik z laureatami konkursu fot.Tomasz Nowacki
  • Marszałek Adam Struzik wręcza nagrody laureatom fot.Tomasz Nowacki
  • Grafika konursowa fot.arch.Starostwa...
  • Marszałek Adam Struzik gratuluje laureatom fot.Tomasz Nowacki
  • Gala finałowa fot.Tomasz Nowacki
  • Gazetka tematyczna przygotowana przez młodzież fot.Tomasz Nowacki
  • Młodzież biorąca udział w konkursie fot.Tomasz Nowacki
  • Jedne z laureatek konkursu fot.Tomasz Nowacki
  • Organizatorzy konkursu i nauczyciele płockich szkół fot.Tomasz Nowacki

(…) w czasach zniewolenia pisał dla pokrzepienia serc, a jego książki zbłądziły pod strzechy” – tak głosi senacka uchwała z 18 grudnia 2015 r. ustanawiająca 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza –  wybitnego pisarza, publicysty i podróżnika.

 

W tym roku przypadają dwie rocznice związane z pisarzem – 170. urodzin oraz 100. jego śmierci. Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął 21 grudnia 2015 r. uchwałę w sprawie ogłoszenia roku 2016 „Rokiem Henryka Sienkiewicza na Mazowszu”.

 

Konkurs

Starostwo Powiatowe i Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, chcąc w szczególny sposób uczcić pamięć wieszcza, ogłosili konkurs literacko-plastyczny „Henryk Sienkiewicz naszymi oczami. Projekt skierowany był do uczniów szkół wszystkich szczebli z terenu powiatu płockiego. Konkurs składał się z dwóch części – plastycznej i literackiej. Jego ideą było propagowanie wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, umożliwienie zaprezentowania talentu plastycznego, pobudzenie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej uczniów oraz odkrywanie talentów, a także tworzenie możliwości szerszej ich prezentacji. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Wyniki

Ogłoszono je podczas gali finałowej konkursu, która odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku 22 kwietnia br. Uczestniczył w niej m.in. marszałek Adam Struzik. Gospodarz Mazowsza, wręczając laureatom nagrody, podziękował organizatorom za podjęcie tak ważnej inicjatywy, pogratulował zwycięskiej młodzieży oraz ich nauczycielom. Podkreślił szczególne zaangażowanie organizatorów konkursu oraz popularność, jaką projekt cieszył się  w szkołach powiatu płockiego.

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 13 kB, Liczba pobrań: 412

Liczba wyświetleń: 690

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.