Aktualności

Za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki

2016.04.28 08:45 , aktualizacja: 2016.04.29 13:22

Autor: Sylwia Szewczyk (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Jubilat odbiera Medal Pamiątkowy Fot. arch. Teatr Polski
  • medal pro masovia Fot. arch. Teatr Polski
  • owacje po spektaklu Fot. arch. Teatr Polski
  • zaproszeni goście Fot. arch. Teatr Polski
  • Jubilat i wicemarszałek Wiesław Raboszuk Fot. arch. Teatr Polski

Siedemdziesiąte urodziny świętował Andrzej Seweryn, dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Uroczystość odbyła się w kierowanej przez niego placówce.

 

Przedstawienie

Na Scenie Kameralnej wystawiono sztukę Samuela Becketta w reżyserii Antoniego Libery „Krapp i dwie inne jednoaktówki”. W tytułowej roli wystąpił sam Jubilat, prezentując publiczności niezwykły kunszt aktorski, za który został doceniony przez wiele instytucji oraz osób ze świata polityki i kultury.

Odznaczenia i nagrody

Wicemarszałek Wiesław Raboszuk, w imieniu marszałka województwa, przekazał Andrzejowi Sewerynowi Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” za całokształt działalności zawodowej. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli polskiej kultury, polityki i mediów.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznał Jubilatowi Nagrodę Specjalną. List gratulacyjny natomiast przekazało Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP.

Liczba wyświetleń: 522

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.