Aktualności

Docenione działania proekologiczne i prozdrowotne

2016.05.24 12:30 , aktualizacja: 2016.05.24 14:46

Autor: Sylwia Szweczyk, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • wicemarszałek Wiesław Raboszuk wręcza Pro Masovię na ręce dyrektor szkoły fot.Eliza Albrechcińska
  • wicemarszałek Wiesław Raboszuk fot.Eliza Albrechcińska
  • Uczniowie zaprezentowali przedstawienie o historii Eurpy fot.Eliza Albrechcińska
  • Przed prezentacją sztandaru szkoły fot.Eliza Albrechcińska
  • Uczniowie Zespołu Szkół nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie fot.Eliza Albrechcińska

Biorąc pod uwagę szeroką działalność oraz zaangażowanie kadry Zespołu Szkół nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie w rozwój uczniów,  Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik uhonorował placówkę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie wręczył wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Są eko

Zespół Szkół nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi od lat prowadzi działania proekologiczne. Wieloletnie zaangażowanie w propagowanie idei ochrony zdrowia i środowiska naturalnego przejawia się m.in. w organizacji warsztatów, seminariów, konsultacji zbiorowych i indywidualnych dla młodzieży na terenie województwa mazowieckiego.

Dzięki współpracy nauczycieli i uczniów powstało Ekologiczne Centrum Odnawialnych Źródeł Energii. Młodzież w praktyczny sposób uczy się, jak działają odnawialne źródła energii i jakie z tego płyną korzyści dla środowiska. Centrum zajmuje się prowadzeniem działań edukacyjnych, a jego zasięg wykracza poza środowiska lokalne – jest forum wymiany wiedzy oraz kształtowania postawy proekologicznej i prozdrowotnej dla szerszej społeczności.

 

Misja

Nastawienie na wszechstronny rozwój uczniów, nowoczesne metody nauczania oraz dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie przedmiotowe  to jedne z wielu atutów szkoły. Uczniowie biorą udział w turniejach sportowych, warsztatach i projektach naukowych m.in. na Politechnice Warszawskiej oraz w konkursach wiedzy. Szkoła współpracuje również z ambasadami, aby zgodnie z profilem, zapewnić jak najwyższe kompetencje językowe swoim wychowankom.

 

 

Liczba wyświetleń: 451

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.