Aktualności

Rozmowy o inwestycjach – na Ukrainie

2016.05.23 12:40 , aktualizacja: 2016.05.23 13:56

Autor: Marcin Kaczmarek, KM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podczas sesji plenarnej forum fot.Marcin Kaczmarek

Delegacja województwa mazowieckiego na czele z wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowska wzięła udział w Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym w Tarnopolu.

 

Podczas sesji plenarnej wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska potwierdziła gotowość Mazowsza do kontynuowania kontaktów nawiązanych w marcu br. Pogratulowała również organizatorom realizacji tak dużego przedsięwzięcia, w którym wzięło udział ponad 400 przedsiębiorców (także z województwa mazowieckiego), przedstawicieli ukraińskich rejonów i obwodów, dyplomatów oraz gości z zagranicy.

 

Współpraca

Na odbywającym się w salach zamku w Zbarażu oficjalnym spotkaniu delegacji zagranicznych z władzami obwodu tarnopolskiego oraz miasta Tarnopol wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska przekazała na ręce przewodniczącego Stepana Barny zaproszenie do udziału w targach turystycznych World Travel Show 2016. Podkreśliła również możliwość realizacji korzystnych dla obu stron projektów w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska– Białoruś–Ukraina.   

 

Inne aktywności

Równolegle odbywały się panele dyskusyjne z udziałem ukraińskich i zagranicznych ekspertów. Poruszono m.in. zagadnienia: odnawialne źródła energii, strategiczne projekty inwestycyjne regionu tarnopolskiego, turystyka i rolnictwo.

 

Liczba wyświetleń: 470

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.