Aktualności

„Słoneczny” i „Dragon” od 25 czerwca codziennie

2016.06.08 09:45 , aktualizacja: 2016.06.08 12:33

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • pociąg Słoneczny fot.arch.KM
  • Marszałek Adam Struzik i Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich fot.Michał Słaby
  • Pogiąd Dragon fot.arch.UMWM

Po raz dwunasty na szlak wyrusza pociąg „Słoneczny”. Do Trójmiasta dojedzie w nieco ponad 3 godziny, a następnie dowiezie podróżnych do Ustki. W tym samym terminie codzienne kursy rozpocznie pociąg łączący Warszawę z Krakowem – „Dragon”. Na obydwa połączenia jest już dostępna pula (po 500 sztuk) biletów w promocyjnych cenach – do Ustki 35 zł, a do Krakowa 23 zł.

 

„Słoneczny”

Startuje 25 czerwca o godz. 7:46 z Warszawy Zachodniej (Warszawa Wschodnia 8:14). Do Gdyni Głównej dotrze o 12:02, do Ustki (14:15). Z tego miasta w podróż powrotną wyruszy o 16:32. Z Gdyni zaś zabierze podróżnych o godz. 18:28 i dowiezie ich do Warszawy Wschodniej na 21:53. Pociąg będzie kursował codziennie do 31 sierpnia.

Cena biletu, bez zniżek, wynosi 45 zł do Gdyni. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe, np. studenci zapłacą 22,05 zł. Bilet normalny do Ustki kosztuje 60 zł.

Kupując bilet na pociąg, podróżni w ramach akcji „Słoneczny wysyp rabatowy” otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w piętnastu obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki, np. w Muzeum Narodowym w Gdańsku, na rejs statkiem wycieczkowym „Pirat”, w aquaparku Sopot czy w Cafe Mistral Ustka. Karty będą wydawane w wybranych kasach Kolei Mazowieckich, przy zakupie biletu u kierownika pociągu oraz będzie można je pobrać ze strony www.sloneczny.mazowieckie.com.pl .

– Cieszę się, że popularność pociągu „Słoneczny” wśród podróżnych nie słabnie – w ciągu 10 lat przewiózł już blisko 870 tys. osób. W tym roku codzienne, wakacyjne kursy rozpoczyna również pociąg „Dragon” do Krakowa. Pojazdy są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych. Oba połączenia to doskonały pomysł na tanie, szybkie i komfortowe dotarcie do ciekawych turystycznie miast w Polsce. „Dragon” to dobra oferta również w kontekście Światowych Dni Młodzieży – podkreślił członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.

 

„Dragon”

Pociąg obecnie kursuje w weekendy, a od 25 czerwca będzie wyjeżdżał na tory codziennie – do 3 września.

W okresie 25 czerwca–5 sierpnia do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 8:46, do stacji Kraków Główny dotrze o 12:09. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 17:19 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 20:17.

W okresie 12 sierpnia–3 września pociąg do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 6:47, a do stacji Kraków Główny dotrze o 9:58. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 15:44 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:17.

Pociąg nie będzie kursował między 6 a 11 sierpnia ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK na CMK.

Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Wschodnia–Kraków Główny wynosi 40 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, np. studenci zapłacą 19,60 zł, a uczniowie 25,20 zł.

 

Tanio i komfortowo

W tym roku na obydwa połączenia została przygotowana pula biletów w specjalnej cenie. Do Krakowa i Ustki podróżni mają przygotowanych po 500 biletów w cenie 23 i 35 zł. Można je kupować w kasach biletowych KM na Dworcach: Warszawa Wschodnia, Warszawa Gdańska oraz Warszawa Śródmieście.

Pozostałe bilety na pociągi „Słoneczny” i „Dragon” można nabyć zarówno w kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu oraz przez telefon komórkowy.

Pociągi będą zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także mają przewijaki dla niemowląt. Można też będzie nieodpłatnie przewieźć psa lub rower.

Szczegóły dotyczące kursowania pociągu „Słoneczny” oraz „Dragon” dostępne są na stronie internetowej Kolei Mazowieckich oraz pod numerem Call Center KM: 22 364 44 44.

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 8198 kB, Liczba pobrań: 303, Plik graficzny (JPG)
Rozmiar: 6574 kB, Liczba pobrań: 321, Plik graficzny (JPG)

Liczba wyświetleń: 646

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.