Aktualności

Największy workshop Europy Centralnej i Wschodniej

2016.06.08 09:05 , aktualizacja: 2016.06.10 12:37

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą fot.Mariusz Przygoda
  • Marsząłek Adam Struzik z przedsiębiorcami obecnymi na targach fot.Mariusz Przygoda
  • Zespół Mazowsze podczas wystepu na targach fot.Mariusz Przygoda
  • Marszałek Adam Struzik przemawia na Krajowym Kongresie Gospodarczym fot.Mariusz Przygoda
  • Stoisko Samorządu Województwa Mazowieckiego fot.ARMSA
  • Członkowie zespołu Mazowszy przy stoisku samorządu województwa fot.ARMSA
  • Logo Mazowsze.serce Polski na arbuzie fot.Agnieszka Jędrzejczak
  • Targi China Homelife Show fot.Mariusz Przygoda

Blisko 1100 wystawców z Chin, około 7000 polskich i zagranicznych handlowców producentów – w jednym miejscu hurtownicy, właściciele sklepów, importerzy i eksporterzy, inwestorzy oraz osoby szukające nowych możliwości biznesowych i kontaktów gospodarczych – to wszystko podczas China Homelife Show  w  Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Gościem wydarzenia był m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Targi

Seminaria, wykłady, dyskusje, prezentacje, warsztaty i panele skoncentrowane na europejsko-chińskich relacjach gospodarczych, aspektach finansowych, prawnych i organizacyjnych prowadzenia biznesu z partnerami chińskimi, a także na kontekście współpracy społeczno-kulturowej  z Państwem Środka – to szeroki wachlarz programu targów China Homelife Show.

W nowoczesnym centrum targowym w Nadarzynie w ciągu 3 dni trwania wydarzenia prezentowało się 800 wystawców z 9 branż oferujących produkty na najwyższym poziomie, potwierdzonym międzynarodowymi certyfikatami jakości. Przedsięwzięcie jest okazją do nawiązania biznesowej współpracy z najlepszymi przedsiębiorstwami Państwa Środka.

Swoje stoisko na targach miał także Samorząd Województwa Mazowieckiego, na którym zaprezentowano możliwości inwestycyjne i turystyczne regionu. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem zwiedzających – najliczniej odwiedzili je przedsiębiorcy z Białorusi, Ukrainy, Łotwy, Litwy i Rosji. Atrakcją były występy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

 

Współpraca Europy Centralnej i Wschodniej z Chinami

W ramach targów odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu terytorialnego z partnerami chińskimi w ramach Krajowego Kongresu Gospodarczego. Podczas gali, jaka odbyła się Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą, wręczono także Mazowieckie Laury Przedsiębiorczości. Wyróżnienia nagrodzonym firmom przekazał marszałek Adam Struzik.

 

Mazowiecki Sejmik Gospodarczy

Towarzyszy Krajowemu Kongresowi Gospodarczemu w ramach 5 edycji targów China Homelife Show i China Machinex. Spotkanie, zaplanowane na 9 czerwca, będzie okazją nie tylko do rozwijania współpracy między regionalnymi organizacjami gospodarczymi, samorządem i biznesem, ale także z partnerami z innych państw regionu oraz Chin. Uczestnicy sejmiku dyskutować będą m.in. o wykorzystaniu potencjału rynku chińskiego dla polskich producentów, którzy są gotowi eksportować swoje produkty do Chin.

 

 

Liczba wyświetleń: 377

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.