Aktualności

Czas na e-usługi

2016.06.22 14:40 , aktualizacja: 2016.06.22 15:38

Autor: Biuro prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • – Podpisanie umowy na unijne dofinansowanie. Na zdjęciu widoczny jest stół na którym leżą dwie teczki z umowami oraz stoją na nim wody do picia.  Po lewej stronie przy stole zasiadają Panie Marszałkinie. Po prawej stronie natomiast, beneficjent. Łącznie przy stole siedzi pięć osób. Fot. arch. szpitala
  • od lewej: członek zarządu Elżbieta Lanc, wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska Fot. arch. szpitala
  • podpisywanie umów Fot. arch. szpitala

Szybki dostęp do dokumentacji medycznej i sprawny przepływ informacji na linii pacjent–lekarz. Już niedługo będzie to możliwe dzięki wprowadzanemu w SPZZOZ w Wyszkowie systemowi e-usług. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

 

Umowa

Dokumenty w tej sprawie podpisały wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie Cecylia Domżała. Wartość projektu to ponad 3,5 mln zł, z czego 2,8 mln zł stanowić będzie wsparcie z UE.

 

– Podpisujemy dziś umowę na dofinansowanie projektu ważnego dla około 30 tys. pacjentów korzystających z usług placówek medycznych w dwóch powiatach. Inwestycja z RPO WM oznacza realne korzyści dla mieszkańców. Już niedługo konieczność osobistego stawienia się w ośrodku zdrowia zostanie ograniczona do niezbędnego minimum – powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Na czym polega projekt

W ramach inwestycji zaplanowano wdrożenie aż dziesięciu usług, które ułatwią pacjentom z powiatu wyszkowskiego i wołomińskiego kontakt ze służbą zdrowia. Mieszkańcy tej części Mazowsza będą mogli skorzystać z e-przychodni, rejestrować się na konsultacje do lekarzy, a następnie monitorować pozostały czas oczekiwania za pomocą e-kolejki. 


Inne usprawnienia to e-diagnostyka, a także możliwość skorzystania z elektronicznej wizyty kontrolnej. Co więcej, pacjenci będą mogli korzystać z usługi, dzięki której zwiększy się ich wiedza dotycząca zdrowia tzw. e-profilaktyka. Ale e-udogodnień będzie o wiele więcej. Zostanie wprowadzona elektroniczna dokumentacja medyczna oraz elektroniczne formularze wyboru personelu medycznego.

 

To nie pierwsze unijne środki, które trafiają do szpitala, ale co ważne – pierwsze w perspektywie na lata 2014-2020 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. W poprzednim rozdaniu funduszy z UE w obszarze RPO WM  do szpitala trafiło przeszło 2,6 mln zł, a efekty wdrażania tych środków widoczne są gołym okiem, chociażby przez termomodernizację budynku i nowoczesną aparaturę medyczną. Dzięki funduszom z UE wiele udało się już tutaj zrobić i cieszy mnie fakt, że placówka wciąż chce się rozwijać i co ważne – ma na to dobre pomysły – podkreśliła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Inwestycja realizowana będzie we współpracy z sześcioma partnerami, w tym pięcioma zlokalizowanymi na terenach wiejskich.

 

Nazwa projektu: E-usługi w SPZZOZ w Wyszkowie

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie

Wartość projektu: 3 576 701,51

Kwota dofinansowania: 2 861 361,20 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Liczba wyświetleń: 501

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.