Aktualności

Przasnysz otwarty na inwestorów

2016.06.28 10:20

Autor: Na podst. mat. SP w Przasnyszu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • MArszałek przyjmuje podziękownia os radnych fot. SP w Przasnyszu
  • Marszałek Adam Struzik i wiceprzewodnicząca sejmiku Wiesława Krawczyk z przedstawicielami władz powiatu fot. SP w Przasnyszu
  • Uroczystość otwarcia nowej drogi fot. SP w Przasnyszu

Marszałek Adam Struzik i wiceprzewodnicząca sejmiku Wiesława Krawczyk spotkali się z władzami powiatu przasnyskiego. Odwiedzili także Przasnyską Strefę Gospodarczą i wzięli udział w oddaniu do użytku drogi łączącej obszary stref gospodarczych w Sierakowie i Chorzelach.  

 

Spotkanie z radnymi

Wizytę rozpoczęła sesja rady powiatu, podczas której marszałek Adam Struzik otrzymał podziękowania za współpracę przy realizacji projektu „Dyfuzja procesów rozwojowych na terenie Północnego Mazowsza poprzez kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w północnej części powiatu przasnyskiego. Omówiono także kwestie ewentualnego podziału województwa mazowieckiego i wskazano jego skutki.

 

Przestrzeń dla przemysłu i usług

Przasnyska Strefa Gospodarcza w Sierakowie obejmuje powierzchnię 307 ha, podstrefa Chorzele to kolejne 120 ha. Teren uzbrojony jest w niezbędną infrastrukturę techniczną – sieć energetyczną o mocy 14 megawatów, oświetlenie, sieć telekomunikacyjną, kanalizację sanitarną i deszczową, wodociągi, drogi wewnętrzne i dojazdowe, ciągi pieszo-rowerowe i przyłącze gazowe. W skład strefy wchodzi lotnisko biznesowo-turystyczne o powierzchni 107 ha, Specjalna Strefa Ekonomiczna – podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (55 ha) oraz ponad 100 działek o powierzchni od 30 arów do 8 ha przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod działalność produkcyjną, usługową, handlową.
 

Połączone infrastrukturą

Wszystkie obszary inwestycyjne powiatu przasnyskiego połączono pasem infrastrukturalnym wzdłuż drogi powiatowej Przasnysz–Brzeski Kołaki–Chorzele. Powstały – linia wysokiego napięcia 110 kV, gazociąg o ciśnieniu średnim podwyższonym, ścieżka rowerowa oraz światłowód, a także drogi wewnętrzne w strefie w Sierakowie.

 

Liczba wyświetleń: 432

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.