Aktualności

Udogodnienia dla pacjentów z subregionu radomskiego

2016.07.08 12:00 , aktualizacja: 2016.07.08 12:19

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Joanna Czerwińska – dyrektor SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą, członek zarządu Rafał Rajkowski i Aleksander Gawlik – dyrektor SPZZOZ w Pionkach fot.Joanna Wołczyńska
  • członek zarządu Rafał Rajkowski i dyrektor Aleksander Gawlik fot.Joanna Wołczyńska
  • Joanna Czerwińska – dyrektor SPZOZ Joanna Czerwińska wraz z członkiem zarządu Rafałem Rajkowskim fot.Joanna Wołczyńska

Umawianie wizyt lekarskich, sprawdzanie wyników badań bez wychodzenia z domu, a także szybki dostęp do dokumentacji medycznej to tylko niektóre udogodnienia,  z których będą mogli korzystać pacjenci szpitali i przychodni w Nowym Mieście nad Pilicą i Pionkach. Placówki otrzymały w sumie 5,6 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

 

Umowy na realizację projektów podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą Joanna Czerwińska oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach Aleksander Gawlik.

 

– Siatkę e-usług na Mazowszu już niebawem wzbogacą inwestycje szpitali w Nowym Mieście nad Pilicą i Pionkach. Skorzystają na tym mieszkańcy powiatów radomskiego, grójeckiego i przysuskiego. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań to zarówno oszczędność czasu, jak i zmniejszenie kosztów funkcjonowania szpitali – podkreślił członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

E-usługi dla pacjentów z powiatu grójeckiego i przysuskiego

Budowa i wdrożenie platformy do świadczenia e-usług to główne elementy projektu dotyczącego szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Inwestycja będzie realizowana w partnerstwie z trzema placówkami zdrowotnymi działającymi na terenie powiatu przysuskiego: w Odrzywole, Klwowie i Potworowie. Pacjenci otrzymają elektroniczny dostęp do informacji na temat przebiegu leczenia, wyników badań, zaleceń od lekarza czy recept. Zastosowane rozwiązania będą zgodne ze standardem WCAG 2.0, co zwiększy dostępność do informacji dla osób niedowidzących czy niesłyszących.

 

Elektroniczna rejestracja na wizyty, powiadomienia przez wiadomość e-mail lub SMS z potwierdzeniem wybranego terminu lub informacją o nieobecności lekarza to kolejne z zaplanowanych udogodnień. Na terenie szpitala powstaną punkty z dostępem do internetu, by pacjenci mogli na miejscu zarejestrować się lub sprawdzić historię choroby. W ramach projektu powstanie również centralne archiwum do gromadzenia wyników badań diagnostycznych, zdjęć rentgenowskich, zapisów EKG i innych danych z urządzeń szpitalnych. Dostęp do bieżącej i archiwalnej dokumentacji medycznej będzie dużym wsparciem dla lekarzy w ocenie stanu zdrowia pacjentów. Całkowity koszt inwestycji to blisko 4 mln zł, z czego prawie 3,2 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.

 

Udogodnienia dla pacjentów z powiatu radomskiego

Szpital w Pionkach zainwestuje 2,4 mln zł unijnego dofinansowania we wprowadzenie 13 e-usług medycznych. Pacjenci szpitala i należących do niego poradni będą mogli m.in. drogą elektroniczną zarejestrować się do lekarza, otrzymać skierowanie na badania, a także odwołać lub zmienić termin konsultacji. Wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej umożliwi sprawdzenie wyników badań przez internet. Komunikację z pacjentami ułatwi z pewnością system e-powiadomień – informacji przesyłanych drogą mailową lub poprzez sms. Zarządzanie procesami wewnątrz szpitala usprawnią usługi takie jak e-pracownik i e-kontrahent.

 

Fundusze

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 proc. wartości projektu. Na 2016 r. zaplanowano ponad 50 konkursów na przeszło 2,5 mld zł.

Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach skierowanych do przedsiębiorców.

Liczba wyświetleń: 626

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.