Aktualności

Nowe możliwości współpracy

2016.08.09 13:25 , aktualizacja: 2016.08.10 13:04

Autor: Mariusz Rukat, KM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Marszałek Adam Struzik sp[otkał się z chińską delegacją fot.Michał Słaby
  • W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele urzędu marszałkowskiego oraz Kolei Mazowieckich fot.Michał Słaby
  • Spotkanie zorganizowano w urzędzie marszałkowkim fot.Michał Słaby

Marszałek Adam Struzik spotkał się z przedstawicielami chińskiego przedsiębiorstwa China Railway Signal & Communication (CRSC). Ze strony polskiej w rozmowach uczestniczyli również przedstawiciele spółki „Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o. oraz Instytutu Wspierania Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

 

Chińskie Przedsiębiorstwo Łączności i Komunikacji Kolei

CRSC jest głównym dostawcą technologii łączności i komunikacji wykorzystywanych w systemach infrastruktury kolejowej, a także związanych z tym sektorem produktów i usług. Posiada również szerokie możliwości w obszarze projektowania i zarządzania funkcjonowaniem taboru komunikacji kolejowej. Jest liderem w kategorii systemów kontroli urządzeń stosowanych w sektorze transportu i przesyłu szynowego w Chinach i jednym z największych dostawców tego typu rozwiązań.

 

O czym rozmawiano

Tematem przewodnim było omówienie możliwości współpracy dotyczącej rozbudowy infrastruktury kolejowej, niezbędnej do dalszego rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa–Modlin Sp. z. o. o ., a także infrastruktury sekcji napraw i eksploatacji taboru kolejowego w Sochaczewie. Przedstawiono wstępne plany budowy połączenia portu kolejowego w Modlinie z lotniskiem Chopina w Warszawie oraz koncepcję budowy nowej linii kolejowej relacji Modlin–Płock.

 

– Realizacja tak zakrojonego przedsięwzięcia mogłaby okazać się sztandarowym projektem współpracy polsko-chińskiej, wpisującym się również w szeroki kontekst budowania chińskiego projektu Nowego Jedwabnego Szlaku – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 730

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.