Aktualności
Prawie 4 mln zł na e-usługi w szpitalu przy ul. Inflanckiej
Rejestracja na wizytę u lekarza, elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej czy wyników badań diagnostycznych, udogodnienia dla przyszłych rodziców… Dzięki unijnemu wsparciu w ofercie warszawskiego Szpitala Specjalistycznego „Inflancka” pojawi się aż 15 nowych usług.
Umowa podpisana
Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przyznaniu placówce blisko 4 mln zł unijnego dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020 na realizację projektu dotyczącego e-zdrowia. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor szpitala Krzysztof Jerzy Romanowski.
Dlaczego warto?
Szpitale coraz chętniej poszerzają pakiet e-usług. Powód jest prosty – rozwiązania informatyczne poprawiają jakość i efektywność pracy. Dostęp do nowych technologii ułatwia pacjentom kontakt z placówką oraz zapewnia lepszą komunikację z lekarzami. Inwestycje tego typu są jednak bardzo kosztowne, dlatego dużym wsparciem są środki unijne. To właśnie dzięki nim w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej” w Warszawie zajdą zmiany, z których pacjenci i personel medyczny skorzystają już w drugiej połowie 2017 r. Przedsięwzięcie to także profity dla partnerów projektu, m.in. Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „MEDITRANS OSTROŁĘKA” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce, „GĄS-MED” Spółka z o.o. oraz Praktyki Lekarskiej im. prof. Tadeusza Gałamona w Nieporęcie. Partnerzy zyskają możliwość samodzielnej e-rejestracji pacjenta m.in. do przyszpitalnej poradni specjalistycznej, na badania diagnostyczne czy obrazkowe.
Najważniejsze zmiany
W ramach projektu przewidziany jest zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania oraz rozbudowa platformy Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Dodatkowo w szpitalu powstanie system do zarządzania i archiwizowania cyfrowej dokumentacji obrazkowej. Dzięki aplikacjom mobilnym dla pacjentów szpitala, personelu i partnerów projektu dostęp do e-usług możliwy będzie w dowolnym czasie i miejscu. Osoby zainteresowane nowinkami z życia szpitala i bieżącymi informacjami będą mogły korzystać z e-Portalu wiedzy i e-Informatora.
Liczba wyświetleń: 510
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.