Aktualności

E-usługi w wołomińskim szpitalu

2016.08.18 14:20 , aktualizacja: 2016.08.18 15:21

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • za stołem prezyddialnym siędzą sygnatariusze umowy Fot. arch. szpitala
  • podpisywanie umów Fot. arch. szpitala
  • przekazanie umów Fot. arch. szpitala

Już w drugiej połowie 2018 r. w szpitalu powiatowym w Wołominie personel i pacjenci szpitala będą mogli korzystać z nowoczesnych rozwiązań – platformy e-usług medycznych oraz nowego systemu informatycznego.

 

Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przyznaniu blisko 3,7 mln zł unijnego dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020 na realizację projektu dotyczącego e-zdrowia. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wołominie Andrzej Gruza.

 

Ułatwienia dla pacjentów

Nowy portal internetowy umożliwi świadczenie ośmiu usług elektronicznych. Część z nich skierowana będzie do pacjentów, a część do personelu szpitala. Skorzystać będzie można m.in. z e-rejestracji z powiadomieniami, e-kolejki, czyli elektronicznej listy oczekujących, a także e-recepty. Planowane działania zakładają szereg udogodnień dla osób niewidomych, niedowidzących i niesłyszących – na terenie szpitala powstanie stanowisko z usługą e-tłumacz, dzięki której osoba niesłysząca będzie mogła załatwić sprawę za pomocą języka migowego.

 

Rozbudowanie Elektronicznego Obiegu Dokumentów i Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. przyspieszy i ułatwi dostęp do pełnej informacji o stanie zdrowia pacjenta czy przebiegu jego leczenia. Skróci jednocześnie czas oczekiwania na wyniki badań diagnostycznych. Wprowadzone systemy umożliwią też szybsze konsultacje medyczne z lekarzami z innych ośrodków medycznych. Z efektów skorzysta także partner projektu – Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kobyłce. Lekarze z jednostki partnerskiej uzyskają dostęp do pełnej informacji o przebiegu leczenia pacjenta w przychodniach przyszpitalnych i szpitalu. Możliwe będzie zlecanie dowolnych badań, a następnie elektroniczny podgląd wyników.

 

Ułatwienia w zarządzaniu szpitalem

Dzięki modernizacji i rozbudowie infrastruktury informatycznej, poprawi się komunikacja pacjentów z placówką, a także komunikacja wewnętrzna. Zakupiony sprzęt i oprogramowanie pozwolą na usprawnienie zarządzania placówką oraz zasobami ludzkimi. Będą w tym pomocne usługi: e-kadry i e-szkolenia. Szpital będzie łatwiej identyfikował koszty oraz pracę personelu, a wszystkie dane gromadzone w placówce zostaną zabezpieczone.

 

Tytuł projektu: Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym w Wołominie w celu poprawy jakości i dostępności ochrony zdrowia

Beneficjent: Szpital Powiatowy w Wołominie – Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej

Całkowita wartość projektu: 4 731 613,50 zł

Kwota dofinansowania: 3 785 290,80 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Liczba wyświetleń: 483

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.