Aktualności

Dobre wieści dla mieszkańców Płońska i okolic

2016.08.19 11:50 , aktualizacja: 2016.08.19 14:09

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Marszałek i starosta płoński przy stole prezydialnym fot. Karol Krajewski
  • Marszałek Adam Struzik podpisuje umowę na inwestycje w powiecie płońskim fot. Karol Krajewski
  • Starosta płoński Andrzej Stolpa i członek zarząu powiatu płońskiego Elżbieta Grodkiewicz fot. Karol Krajewski

W przyszłym roku na terenie powiatu płońskiego powstanie system wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach. Wpłynie to nie tylko na znaczną poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ale pozwoli też na ograniczenie skutków katastrof.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma unijne dofinansowanie w wysokości ponad 612 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta płoński Andrzej Stolpa oraz członek zarządu powiatu płońskiego Elżbieta Grodkiewicz.

 

Będzie bezpieczniej

W ramach projektu zakupiony będzie system złożony z centrali oraz 38 zestawów syren alarmowych wraz z wyposażeniem, które zostaną zamontowane w jedenastu gminach. Pozwoli to nie tylko na ograniczenie skutków katastrof, ale zminimalizuje również ryzyko kosztów wynikających z usunięcia lub naprawienia szkód. Dzięki wczesnej reakcji istniejące zasoby techniczne i naturalne będą lepiej chronione przed zniszczeniem.

 

Podniesienie świadomości mieszkańców

Liderem projektu jest powiat płoński, partnerami – 11 gmin powiatu płońskiego, w tym 2 miejskie: Miasto Płońsk i Miasto Raciąż oraz 9 wiejskich: Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Nowe Miasto, Płońsk, Raciąż, Naruszewo, Sochocin i Załuski. W ramach przedsięwzięcia prowadzona będzie kampania informacyjna obejmują zagadnienia dotyczące rodzajów alarmów, komunikatów ostrzegawczych, potencjalnych zagrożeń oraz działań prewencyjnych. Odbędą się też spotkania informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców.

 

Tytuł projektu: System wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi w powiecie płońskim

Beneficjent: powiat płoński

Całkowita wartość projektu: 766 241,80 zł

Kwota dofinansowania: 612 993,44 zł

Działanie: 5.1 Dostosowanie do zmian klimatu

 

 

 

Liczba wyświetleń: 476

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.