Aktualności

E-usługi medyczne w Nowym Dworze Mazowieckim

2016.08.24 10:55

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • umowę podpisują przedstawiciele beneficjenta Fot. Zespół Promocji i...
  • za stołem prezydialnym siedzi marszałek i przedstwiciele beneficjenta Fot. Zespół Promocji i...
  • marszałek przekazuje umowę beneficjentowi Fot. Zespół Promocji i...
  • umowę podpisuje dyrektor placówki Fot. Zespół Promocji i...

Już w przyszłym roku pacjenci Nowodworskiego Centrum Medycznego będą korzystać z e-usług. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 5,8 mln zł unijnego wsparcia. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz kierownik Nowodworskiego Centrum Medycznego Jacek Tadeusz Kacperski.

 

Najważniejsze założenia

W ramach projektu zaplanowano modernizację i rozbudowę systemu teleinformatycznego szpitala. Dzięki archiwizacji kopii wyników badań obrazowych w dwóch miejscach – na terenie szpitala oraz na wirtualnym dysku – zwiększy się bezpieczeństwo informacji medycznych. Wdrożony zostanie system Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, który umożliwi lekarzowi dostęp do pełnej dokumentacji o przebiegu leczenia, co pozwoli szybciej ocenić stan zdrowia pacjenta.

 

Prosta obsługa i dostęp do informacji

Poprzez internet pacjenci w każdej chwili będą mogli sprawdzić historię swojej choroby, zalecenia, recepty i wyniki badań (np. radiologicznych, laboratoryjnych, EKG lub EEG). Dostęp do platformy e-usług za pomocą urządzeń mobilnych pozwoli dodatkowo m.in. umówić się na wizytę u specjalisty bez konieczności wychodzenia z domu. Ponadto poprzez e-mail lub sms zainteresowani otrzymają potwierdzenie wybranego terminu albo powiadomienie o odwołaniu lub przesunięciu terminu konsultacji. System przyspieszy także wymianę danych z innymi placówkami. Partnerami projektu są: SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, SPZOZ w Nasielsku, SPZOZ w Pomiechówku i SZPZOZ w Wieliszewie.

 

Tytuł projektu: Wprowadzenie e-usług w drodze rozbudowy infrastruktury ICT w Nowodworskim Centrum Medycznym

Beneficjent: Nowodworskie Centrum Medyczne w Nowym Dworze Mazowieckim

Całkowita wartość projektu: 7 257 000 zł

Kwota dofinansowania: 5 805 600 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Liczba wyświetleń: 583

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.