Aktualności

Powrót do szkoły

2016.09.02 12:30 , aktualizacja: 2016.09.02 15:07

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Wejście do nowego skrzydła szkoły w Józefowie fot. UG Nieporęt
  • Marszałek Adam Struzik ogląda nowe skrzydło szkoły w Józefowie fot. UG Nieporęt
  • RAfał Rajkowski podczas uroczystości w Radomiu fot. UM Radom
  • nowe skrzydło szkoły w Józefowie fot. UG Nieporęt
  • Korytarz nowego skrzydła szkoły w Józefowie fot. UG Nieporęt
  • marszałęk Adam Struzik z dziećmi fot. UG Nieporęt
  • Pierwsza lekcja fot. UG Nieporęt
  • Przekazanie prezentów dla świetlicy fot. UG Nieporęt

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważne wydarzenie dla każdego ucznia. W tym roku, przynoszącym duże zmiany w systemie edukacji, są to chwile szczególnie emocjonujące. Rok szkolny 2016/2017 w mazowieckich szkołach rozpoczęło ponad 670 tys. uczniów.

Coraz lepiej w Józefowie

W Józefowie (gmina Nieporęt, powiat legionowski) grono pedagogiczne przywitało dzieci w większej, wygodniejszej placówce. Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej przeszła rozbudowę i gruntowną modernizację. Przybyło nowe skrzydło, w którym znalazło się miejsce dla sal dydaktycznych, biblioteki, pomieszczeń magazynowych, sanitariatów i pokoju nauczycielskiego. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczył marszałek Adam Struzik, który przywitał uczniów w nowym roku szkolnym i życzył im sukcesów w nauce, a placówce przekazał wyposażenie świetlicy: zegary, gry językowe, piłki do koszykówki i siatkówki.

Zdobyte wykształcenie procentuje przez całe życie, nie tylko ułatwia rozpoczęcie i rozwijanie kariery zawodowej, lecz także umożliwia człowiekowi samorealizację oraz zapewnia godną przyszłość. – powiedział marszałek Adam Struzik.  – Pedagodzy mają duży wpływ na przyszłą drogę zawodową i postawę życiową swoich wychowanków, dlatego sumiennie i z poświęceniem wykonują swoje obowiązki, a efekty ich działań często są imponujące – podkreślił.

Uroczystość w Radomiu

Członek zarządu Rafał Rajkowski 1 września towarzyszył uczniom Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu marszałek serdecznie przywitał społeczność szkolną i przybyłych gości. Szczególne słowa skierował do uczniów.

Przed Wami nowy rok szkolny, nowe możliwości, cele. Życzę Wam wszystkim, aby ten czas był dla Was nie tylko ciężką nauką, ale również dużą przyjemnością. Powodzenia!  

Rafał Rajkowski przypomniał także, że ogromną rolę w sprawnym funkcjonowaniu szkół i życiu uczniów odgrywają nauczyciele. Są oni pierwszymi osobami, które wprowadzają dzieci i młodzież w świat nauki. Dzięki cierpliwości i zaangażowaniu w pracę stają się oni dla swoich podopiecznych autorytetami. Nie tylko ich edukują, lecz także wpajają wartości moralne, w tym patriotyzm i szacunek do drugiego człowieka.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 368

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.