Aktualności

„Budujemy Przystań” z nową windą

2016.09.02 08:15 , aktualizacja: 2016.09.06 10:16

Autor: Joanna Wołczyńska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Probny przejazd podopiecznych stowarzyszenia fot. Joanna Wołczyńska
  • Podobieczni stowarzyszenia fot. Joanna Wołczyńska
  • Nowa winda fot. Joanna Wołczyńska

W Stowarzyszeniu dla dzieci niepełnosprawnych „Budujemy Przystań” w Radomiu oddano do użytku windę, umożliwiającą podopiecznym poruszanie się między piętrami. Członek zarządu Rafał Rajkowski pogratulował dyrekcji placówki realizacji tak potrzebnej inwestycji.

 

Z pomocą samorządu

Stowarzyszenie „Budujemy Przystań” zajmuje się pomocą osobom z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Wspiera ich rozwój i stara się pomóc w osiągnięciu możliwie największej samodzielności. Służy pomocą także rodzinom i bliskim chorych. Do tej pory wychowankowie ośrodka mieli ogromny problem z przemieszczaniem się po jego terenie. Większość dzieci porusza się na wózkach, więc wniesienie ucznia na górę wymagało ogromnego wysiłku. Budowa windy była niezwykle istotnym przedsięwzięciem zarówno dla podopiecznych, jak i pracowników placówki. Koszt budowy dźwigu to ponad 76 tys. zł. Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał stowarzyszeniu dofinansowanie w wysokości ponad 38 tys. zł.  na realizację tego zadania.

 

Ważne jest wsparcie

Członek zarządu Rafał Rajkowski, wyraził ogromnie zadowolenie z powodu takiego wykorzystania przekazanych Stowarzyszeniu środków.

Wspieranie ludzi chorych, cierpiących i pokrzywdzonych przez los jest świadectwem kultury każdego narodu. Państwa Ośrodek już od pięciu lat aktywnie działa na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, umożliwiając im szeroko pojęty rozwój i przygotowując je do dorosłego życia i odnalezienia się w społeczeństwie. Gratuluję inwestycji i życzę kolejnych, równie cennych inicjatyw – powiedział.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 247

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.