Aktualności

Pro Masovia dla OSP Pruszyn

2016.09.19 12:00 , aktualizacja: 2016.09.20 14:46

Autor: Grzegorz Skolimowski, OR, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska kieruje słowo do zebranych fot. OSP Pruszyn
  • Wicemarszałek Janian Ewa Orzełowska gratuluje wyróżnionemu druhowi fot. OSP Pruszyn
  • Jeden z druhów wyróżniony dyplomem uznania fot. OSP Pruszyn
  • Wicemarszałek  Janina Ewa Orzełowska wręcza medal pamiatkowi przedstawicielowi jednostki OSP w Pruszynie fot. Zbigniew Celiński

Ochotnicza Straż Pożarna w Pruszynie (pow. siedlecki) działa nieprzerwanie od 100 lat. Obchody jubileuszu uczczono uroczystym apelem. Odsłonięto również tablicę pamiątkową przy figurze św. Floriana.

 

Ratują i edukują

Na przestrzeni 100 lat druhowie z Pruszyna zawsze byli gotowi do działania i niesienia pomocy potrzebującym. Z biegiem czasu jednostka się rozrastała i wzbogacała o nowy sprzęt. Obecnie strażacy dysponują 2 średnimi samochodami ratowniczo-gaśniczymi i świetnie wyszkolonymi załogami. Oprócz ratowania życia i mienia, druhowie aktywnie pracują z  młodzieżą. Prowadzą 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Odwiedzają także okoliczne szkoły i przedszkola, gdzie wygłaszają prelekcje dotyczące tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom – w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci.

 

Odznaczenie

Jubileusz pruszyńskiej jednostki stał się doskonałą okazją do jej uhonorowania Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie, przyznane przez marszałka województwa mazowieckiego, wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. Zasłużeni druhowie otrzymali dyplomy uznania.

  

Liczba wyświetleń: 513

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.