Aktualności

Subregion płocki inwestuje

2016.09.22 11:00

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Marszałek Adam Struzik i dyrektor Stanisław Kwiatkowski fot. Karol Krajewski
  • Przedstawiciele powiatu sierpeckiego fot. Karol Krajewski
  • POdpisanie umowy o dofinansowanie dla szpitala
  • starosta sierpecki Jan Laskowski podpisuje umowę fot. Karol Krajewski

Kolejne środki unijne dla subregionu płockiego. Dzięki nim Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku wprowadzi liczne udogodnienia dla pacjentów i personelu medycznego. Powiat sierpecki natomiast zainwestuje środki z UE w nowoczesne e-usługi w administracji.

 

Projekty otrzymają łącznie prawie 6,7 mln zł wsparcia w ramach RPO WM 2014–2020. Dziś umowy na ich dofinansowanie podpisali marszałek Adam Struzik, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku Stanisław Kwiatkowski i starosta sierpecki Jan Laskowski.

 

E-usługi w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku

Już w drugiej połowie przyszłego roku Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zyska kolejne udogodnienia dla pacjentów. Powstanie portal internetowy, na którym znajdą się informacje na temat szpitala, personelu, przetargów, prowadzonej rekrutacji. Ponadto pacjenci będą mogli zarejestrować się on-line na wizytę czy też zajrzeć do swojej dokumentacji medycznej. Portal umożliwi również elektroniczne wypełnienie ankiet badania poziomu satysfakcji. Informatyzacja szpitala to także usprawnienie pracy personelu. W ramach projektu powstaną e-usługi, dzięki którym pracownicy będą mogli zdalnie pobierać i składać wnioski szkoleniowe czy wystąpić o udostępnienie kopi dokumentacji medycznej. Zaplanowano też pełną integrację systemu informatycznego szpitala z częścią administracyjną i elektroniczną platformą gromadzenia informacji. Przyczyni się to do bezpiecznego wytwarzania, przechowywania i przekazywania dokumentów medycznych pomiędzy jednostkami. Wart ponad 6,8 mln zł projekt otrzymał niemal 4,3 mln zł wsparcia.

 

W powiecie sierpeckim usługi publiczne bliżej mieszkańców

Dobre wieści także dla mieszkańców powiatu sierpeckiego. Już niedługo większość spraw urzędowych będą mogli załatwić bez wychodzenia z domu. Władze powiatu zmodernizują i rozbudują system informatyczny. Część usług będzie dostępnych drogą elektroniczną, a portal internetowy powiatu zostanie rozbudowany o platformę usług publicznych e-urząd. Pojawią się nowe systemy – elektroniczna obsługa interesantów i elektroniczny obieg dokumentów. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo danych, poprawi organizacja i kontakt obywateli z urzędem. Liderem projektu jest powiat sierpecki, a partnerami: Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sierpcu i Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sierpcu. Całkowita wartość projektu to prawie 3 mln zł, a dofinansowanie – prawie 2,4 mln zł.

Liczba wyświetleń: 572

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.