Aktualności

Sukces mazowieckich maturzystów

2016.09.28 15:15 , aktualizacja: 2016.09.30 07:45

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Marszałek gratuluje Zuzannie JAnusz fot. Michał Słaby
  • Napierwszysm planie Julia Brzózka fot. Michał Słaby
  • Spotkanie maturzystów z marszalekiem fot. Michał Słaby
  • MArszałek gratuluje Julii Brzózka fot. Michał Słaby
  • Zdjęcie grupowe fot. Michał Słaby
  • Budynek LO im. Marszałka St. Małachowskiego w Płocku, którego absolwentką jest Julia Brzózka fot. archiwum UMWM

Znamy już laureatów konkursu „Matura na 100 procent” organizowanego przez Fundację „Zawsze warto” i Centralną Komisję Egzaminacyjną. Wśród nich znalazło się troje uczniów z województwa mazowieckiego.

 

Najlepsi z najlepszych

Spośród 258 tys. osób zdających tegoroczne matury kapitała konkursu wyłoniła 25, które spełniły bardzo surowe kryteria regulaminowe. Mazowieckie szkoły mają wśród laureatów bardzo silną reprezentację – aż trzy placówki mogą się pochwalić swoim wychowankiem w gronie najlepszych. To XXXIII LO im. M Kopernika w Warszawie, któremu sukces zapewniła Zuzanna Janusz, „Żagle” LO Stowarzyszenia Sternik w Warszawie, które ukończył Jakub Montewka i LO im. Marszałka St. Małachowskiego w Płocku, którego absolwentką jest Julia Brzózka.

 

Zdolni i pracowici

Marszałek Adam Struzik spotkał się z laureatami konkursu, by osobiście pogratulować im ogromnego sukcesu.

 

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu człowieka. Weryfikuje ona bowiem nie tylko zasób wiedzy zdobywanej przez długie lata nauki w szkole, lecz także umiejętność wyrażania i argumentowania własnych opinii, zdolność analitycznego oraz twórczego myślenia, jak również kojarzenia i łączenia ze sobą faktów. Od jej rezultatów zależy, czy dostaniemy się na studia na wymarzonym kierunku. Ponadto powszechnie kojarzona jest z symbolicznym wejściem młodego człowieka w dorosłość – powiedział marszałek Adam Struzik – Uzyskane przez Państwa podczas egzaminu maturalnego znakomite wyniki budzą moje wielkie uznanie. Są one efektem Waszej wytężonej pracy, wytrwałości i systematyczności w nauce, determinacji, a także osobistych zdolności, zainteresowań i pasji. Jestem przekonany, że podczas studiów również będą Państwo odnosić wielkie sukcesy, wszechstronnie się rozwijać, by budować swoją przyszłość i rozpocząć karierę w wybranym zawodzie – dodał.

 

Najlepsi mazowieccy maturzyści otrzymali od marszałka pamiątkowe albumy i upominki.

 

Liczba wyświetleń: 493

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.