Aktualności

O turystyce… jubileuszowo

2016.09.28 15:20 , aktualizacja: 2016.09.28 15:58

Autor: Joanna Wołczyńska, OR, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Wspólna fofografia z uczestnikami sejmiku turystycznego fot. UMWM
  • Członek Zarządu Rafał Rajkowski podczas X Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego fot.UMWM
  • Członek zarządu Rafał Rajkowski wręcza medale z okazji jubileuszu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej fot. UMWM

X Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego za nami. W dyskusji o nowych trendach w turystyce wziął udział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Idea

Założeniem wydarzenia było stworzenie platformy, która daje możliwość współpracy i wymiany doświadczeń, a także podejmowania wspólnych inicjatyw z obszaru turystyki. Gośćmi byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa mazowieckiego, stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju turystyki oraz prasy turystycznej. Dyskutowano głównie o nowych kierunkach działań służących rozwojowi turystyki na terenie województwa mazowieckiego. 

 

Światowy Dzień Turystyki

Podczas sejmiku turystycznego obchodzono również, przypadający 27 września, Światowy Dzień Turystyki. Ideą inicjatywy jest kształtowanie społecznej świadomości dotyczącej znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym, jak i gospodarczym. Co roku towarzyszy jej inne hasło przewodnie. W tym roku brzmiało ono: „Turystyka dla każdego – promocja powszechnej dostępności”.

Liczba wyświetleń: 396

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.