Aktualności

Tureccy przedsiębiorcy na Mazowszu

2016.09.26 15:45 , aktualizacja: 2016.09.29 11:37

Autor: Anna Skorża, KM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. Piotr Słojewski fot. Joanna...
  • Mer miasta Izmir Aziz Kocaoglu fot. Joanna...
  • Wicemarszałek Wiesłąw Raboszuk gości delegację Regionu Egejskiego z Turcji fot. Joanna...

Wicemarszałek Wiesław Raboszuk spotkał się z delegacją z Regionu Egejskiego (Turcja), reprezentowaną przez Mera miasta Izmir–Aziza Kocaoglu. Dyskutowano o kierunkach współpracy gospodarczej pomiędzy województwem mazowieckim i Regionem Egejskim.

 

Wśród zagranicznych gości znaleźli się eksperci z Izby Przemysłu Regionu Egejskiego, Stowarzyszenia Egejskich Eksporterów oraz przedstawiciel strony rządowej i minister-radca Ambasady Republiki Turcji w Polsce.

 

O Mazowszu

Goście zapoznali się z charakterystyką Mazowsza, działalnością Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. i Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, a także możliwościami pomocy firmom zainteresowanym inwestowaniem na Mazowszu. Tureckiego partnera zainteresowały inteligentne specjalizacje regionu w obszarze innowacyjności,  m.in. biotechnologie, fotonika, ICT czy też nanotechnologie. Dopełnieniem rozmów był film promocyjny oraz prezentacja poświęcona województwu mazowieckiemu i współpracy gospodarczej.

 

Kierunki współpracy

Przedstawiciele delegacji mówili o doświadczeniach  w obszarze wymiany handlowej oraz organizacjach zajmujących się promocją przedsiębiorczości. Opowiedzieli o różnicach w sposobie funkcjonowania instytucji zajmujących się współpracą gospodarczą oraz  możliwościach jej nawiązania. Tureccy goście podkreślili rolę Mazowsza jako partnera strategicznego dla Regionu Egejskiego.

 

Liczba wyświetleń: 364

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.