Aktualności

Pomoc na najwyższym poziomie

2016.09.30 14:45 , aktualizacja: 2016.10.03 10:30

Autor: oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • drzwi samochodu strażackiego z napisem OSP MAŁA WIEŚ Fot. arch. OSP Mała Wieś
  • marszałek przekazuje list gratulacyjny Fot. Przemysław Grzelak
  • zdjęcie zbiorowe marszałek i strażacy z jednostki Fot. Przemysław Grzelak
  • przemawia marszałek Adam Struzik Fot. Przemysław Grzelak
  • część oficjalna zaproszeni goście stoją pod baldachimem Fot. Przemysław Grzelak

Ochotnicza Straż Pożarna z Małej Wsi (powiat płocki) dołączyła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej wiedząc, że w razie potrzeby strażacy udzielą im profesjonalnej pomocy.

 

Zaszczytne grono

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski podjął decyzję o włączeniu do KSRG 46 jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz dwóch jednostek Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej. Wśród nich jest aż 8 jednostek OSP z Mazowsza.

 

Aby znaleźć się w tym elitarnym gronie, jednostka musi m.in. dysponować co najmniej jednym średnim lub ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym, mieć skuteczny system łączności powiadamiania i alarmowania. W zespole musi być przynajmniej 12. wyszkolonych ratowników. Drużynie strażaków-ochotników z Małej Wsi, jako drugiej w gminie, udało się to osiągnąć.

 

Świętowanie sukcesu

Uroczyste świętowanie włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego zorganizowano 30 września.

Marszałek Adam Struzik, gratulując sukcesu, powiedział, że świadczy on o profesjonalnym wyszkoleniu i zaangażowaniu druhów, sprawnej organizacji oraz skuteczności w działaniu. Jest także dowodem owocnej współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Płocku oraz lokalnym samorządem.

 

O KSRG

System działa od 1995 r. Jego zadaniem jest ochrona życia, zdrowia, mienia lub środowiska poprzez walkę z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, chemiczne, ekologiczne i medyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu podejmowane działania są bardziej spójne i skuteczne.

Liczba wyświetleń: 477

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.