Aktualności

Krzewienie kultury docenione

2016.10.14 12:15 , aktualizacja: 2016.10.14 15:14

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • dyrektor MTM z medalem Fot. Mazowiecki Teatr...
  • wicemarszałek wręcza złotą różę zwycięzcy Fot. Mazowiecki Teatr...
  • dyrektor Flis-Lichota odczytuje informacje przed wręczeniem medalu Fot. Mazowiecki Teatr...
  • wicemarszałek odczytuje werdykt bitwy tenorów Fot. Mazowiecki Teatr...
  • artyści występują na scenie Fot. Mazowiecki Teatr...
  • na scenie śpiewa tenot Fot. Mazowiecki Teatr...

Podczas koncertu „Bitwa Tenorów na Róże” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie wyróżniono szefową instytucji – Alicję Węgorzewską-Whiskerd. W wydarzeniu uczestniczyli wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz dyrektor Kancelarii Marszałka Magdalena Flis-Lichota.

 

Talent i zaangażowanie

Alicja Węgorzewska-Whiskerd pełni obowiązki dyrektora Mazowieckiego Teatru Muzycznego od kwietnia 2015 r.  Codzienna praca i wielki talent śpiewaczki operowej przyczyniają się do kulturalnego i społecznego rozwoju Mazowsza.

W swoim dorobku artystycznym ma największe operowe role oraz występy na prestiżowych scenach świata. Pieśni Chopina w wykonaniu artystki rozbrzmiały na wszystkich kontynentach, w tym w krajach arabskich. Od lat wspiera muzyczny rozwój młodych talentów oraz angażuje się w akcje charytatywne i kampanie społeczne.

 

Medal za osiągnięcia

Przyznany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Medal pamiątkowy „Pro Masovia” to zwieńczenie 20-letniego stażu pracy artystycznej Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd.

 

Bitwa tenorów

Wyróżnienie wręczono w czasie „Bitwy Tenorów na Róże”. Koncert zainaugurował sezon artystyczny w teatrze. Podczas wydarzenia zaprezentowali się czterej młodzi tenorzy, którzy w kategoriacharia operowa, pieśń i duet walczyli o róże – złotą (nagroda marszałka województwa mazowieckiego), srebrną (nagroda orkiestry), brązową (nagroda dyrektora teatru) i platynową (nagrodę publiczności). 

Liczba wyświetleń: 753

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.