Aktualności

Turystyka łączy kraje

2016.10.15 14:10 , aktualizacja: 2016.10.18 08:21

Autor: Joanna Wołczyńska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Stoisko promocyjne Mazowsza fot. Michał Słaby
  • Stoisko promujące sprzęt wodny fot. Michał Słaby
  • Członek zarządu Rafał Rajkowski podczas oficjalnego otwarcia targów turystycznych fot. Michał Słaby
  • Występ zaspołu fot. Michał Słaby
  • Międzynarodowe targi turystyczne World Travel Show 2016 fot. Michał Słaby

W największym w Polsce i centralnej Europie obiekcie wystawienniczym Ptak Warsaw Expo International Exhibition & Congress Centre w Nadarzynie pod Warszawą odbywają się targi turystyczne World Travel Show 2016. W wydarzeniu, objętym honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Kilka słów o targach

World Travel Show 2016 jest dedykowany wszystkim firmom i osobom indywidualnym działającym w sektorze turystycznym i podróżniczym. Jest to także miejsce promocji krajów i regionów. Impreza jest okazją do nawiązania kontaktów biznesowych oraz dotarcia do nowych klientów. Na World Travel Show 2016 goście i wystawcy poznają najnowsze trendy, które będą obowiązywać w nadchodzących sezonach Zima 2016/2017 oraz Lato 2017.

 

Turystyczne serce Polski

Swoje stoisko na imprezie miał Samorząd Województwa Mazowieckiego. Oprócz informacji o walorach regionu, odwiedzający mogli także dowiedzieć się sporo o tradycjach ziemiańskich na Mazowszu, folklorze czy tajnikach mazowieckiej kuchni. Na wycieczkowiczów czekały informacje o ciekawych trasach turystycznych (np. szlaku Chopinowskim czy wycieczce śladami św. Faustyny), a na najmłodszych – mazowieckie baśnie i legendy.

 

Ciekawy program

Goście targów mieli okazję obejrzeć imprezy towarzyszące  Bike Show, Water Sport Show czy Winter Premiere Show  lub odwiedzić największe w Polsce Miasto Kamperowe. Odbyły się również: Międzynarodowy Kongres Innowacji w Sektorze Turystycznym, Międzynarodowe Zawody BMX i różnorodne warsztaty dotyczące najnowszych trendów w turystyce. Atrakcją były spotkania ze znanymi sportowcami oraz pokazy kulinarne kuchni 6 kontynentów.

 

Regiony partnerskie

Targi odwiedzili także przedstawiciele zagranicznych zaprzyjaźnionych i partnerskich regionów: wicepremier Kraju Związkowego Saksonia-Anhalt Claudia  Dalbert, zastępca Żupana Żupanii Zagrzebskiej  Rudolf Vujević, wiceprzewodniczący stałej komisji Kongresu Ludowego prowincji Szantung Yu  Jiancheng, delegat Walonii-Brukseli w Warszawie Franck Pezza oraz przedstawiciel Zgromadzenia Ogólnego Komitatu Peszt Tamás Ferenc Horváth. Ponadto na Mazowsze przyjechali przedstawiciele regionu Bruksela-Stolica oraz obwodów Ukrainy: tarnopolskiego, winnickiego, kijowskiego, lwowskiego, rówieńskiego i kraju związkowego Brandenburgia. Goście prezentowali atrakcje swoich regionów na stoiskach promocyjnych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem licznie przybyłych. Poza udziałem w targach delegacje miały także okazję zwiedzić Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz Zamek Królewski w Warszawie.

 

Liczba wyświetleń: 852

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.