Aktualności

Nowa droga w powiecie radomskim

2016.11.15 10:00 , aktualizacja: 2016.11.15 10:07

Autor: Joanna Wołczyńska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Zmodernizowana droga 740 fot. Jan Pajączkowski
  • Uczestnicy otwarcia drogi 740 w Przytyku fot. Jan Pajączkowski
  • Przebudowana droga w Przytyku fot. Jan Pajączkowski

Dobiegła końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 740 w Przytyku. Inwestycję o wartości 6,6 mln. zł sfinansowano z budżetu województwa mazowieckiego. W uroczystości otwarcia uczestniczyli marszałek województwa Adam Struzik oraz członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Droga jak nowa

W ramach robót przebudowano most na rzece Radomce,  na skrzyżowaniu z drogą powiatową powstało rondo, a ul. Kościelna na odcinku 1,5 km zyskała nową nawierzchnię i chodniki. Koszt przebudowy to ponad 5,6 mln zł. By zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników drogi 740 wyremontowano również dalszy jej odcinek o długości prawie 2 km od Wrzeszcza w kierunku Potworowa. Ta część inwestycji to koszt 1  mln zł.


Inwestycja o znaczeniu ponadlokalnym

Oddany do użytku w poniedziałek fragment drogi wojewódzkiej ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla mieszkańców gminy Przytyk i gmin ościennych. Obecnie jest to najlepsze połączenie ze znaczną częścią województwa łódzkiego. To ważna droga, zwłaszcza w kontekście przeciągających się przygotowań do budowy trasy ekspresowej numer 12, która powstanie najwcześniej za 6 lat.
 

Infrastruktura to podstawa

Dobrze rozbudowana infrastruktura drogowa to jeden z głównych celów, jakie stawiają przed sobą samorządy. Dzięki skutecznie prowadzonej strategii rozwoju regionu w istotny i zauważalny sposób wzrasta bezpieczeństwo, a także funkcjonalność rozwiązań komunikacyjnych w województwie mazowieckim. Cieszę się, że władze powiatu radomskiego i gminy Przytyk również traktują inwestycje w infrastrukturę drogową priorytetowo. Zmodernizowana droga zapewni komfort oraz bezpieczeństwo pieszym i zmotoryzowanym użytkownikom, zwiększy komfort podróżowania w całym powiecie, ale także komunikację z sąsiednim województwem – powiedział podczas uroczystości marszałek Adam Struzik.

 


 

 

Liczba wyświetleń: 336

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.