Aktualności

Bardziej sportowo w Ciechanowie

2016.11.17 15:35 , aktualizacja: 2016.11.18 08:57

Autor: oprac.na podst.mat.UM Ciechanów, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Boisko sportowe przy gimnazjum nr 3 w Ciechanowie otwarte fot. UM Ciechanów
  • Marszałek Adam Struzik i prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński fot. UM Ciechanów
  • Plac zabaw fot. UM Ciechanów
  • Nowo powstały kompleks jest wielofunkcyjny fot. UM Ciechanów
  • Z boiska będą mogli korzystań takze mieszkańcy fot. UM Ciechanów

Boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy, 200-metrowa czterotorowa bieżnia okólna z wyposażeniem lekkoatletycznym, 2 boiska wielofunkcyjne do mini gier zespołowych, siłownia zewnętrzna i plac zabaw – to elementy nowo otwartego kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 3 im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie. W otwarciu wziął udział marszałek Adam Struzik.

 

Sportowa wizytówka miasta

Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 323 700 zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego 2016. Przyznanie dofinansowania zarekomendował 25 kwietnia Zarząd Województwa Mazowieckiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia to prawie 1,4 mln zł.

 – Powstały kompleks sportowy jest przykładem skutecznych działań w ubieganiu się o zewnętrzne dofinansowanie. Podczas moich wizyt w Ciechanowie często mówiliśmy o środkach, inwestycjach. Teraz widzimy namacalne efekty pomysłów, dążeń, po prostu zrealizowany plan – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Dostępny dla wszystkich

Budowa tego typu miejskiego obiektu rekreacyjno-sportowego umożliwia aktywność fizyczną grupom międzypokoleniowym – uczniom, ale też rodzicom z dziećmi, dziadkom z wnukami. To doskonała alternatywa spędzenia wolnego czasu. Zastosowano tu nowoczesne rozwiązania (np. nawierzchnię poliuretanowo-gumową), dzięki którym warunki do ćwiczeń, gry czy prowadzenia treningów są idealne.

Po oficjalnej części programu na nowym boisku rozegrano mecz między drużyną urzędników a nauczycielami. W rywalizacji lepsi okazali się urzędnicy.

 

Liczba wyświetleń: 409

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.