Aktualności

Uczyli bezpieczeństwa na drodze

2016.11.17 14:40 , aktualizacja: 2016.11.17 15:04

Autor: Oprac. WKZ, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

 • Wieczfnia Kościelna: wręczanie odblasków Fot. Anna Ochalska
 • Szydłowiec: Jeden z uczniów pokonuje tor rowerowy Fot. Marcin Dąbrowski
 • Szydłowiec: Członek zarządu wręczający elementy odblaskowe Fot. Marcin Dąbrowski
 • Wieczfnia Kościelna: marszałek Adam Struzik wręcza odblaski jednemu z uczniów Fot. Anna Ochalska
 • Wieczfnia Kościelna: uczeń jedzie rowerem po równi pochyłej Fot. Anna Ochalska
 • Wieczfnia Kościelna: uczennica ćwiczy na fantomie udzielanie pierwszej pomocy Fot. Anna Ochalska
 • Wieczfnia Kościelna: Fot. Anna Ochalska
 • Szydłowiec: Świeć przykładem, załóż odblask - lokalne hasło Fot. Marcin Dąbrowski
 • Wieczfnia Kościelna: uczennica na torze rowerowym Fot. Anna Ochalska
 • Szydłowiec: Członek zarządu wraz z burmistrzem Szydłowca z elementami odblaskowymi Fot. Marcin Dąbrowski
 • Szydłowiec: Pokaz udzielania pierwszej pomocy Fot. Marcin Dąbrowski
 • Szydłowiec: Od lewej: członek zarządu Rafał Rajkowski, dyrektor WORD-u w Radomiu Dariusz Piątek oraz burmistrz Szydłowca Artur Ludew. Fot. Marcin Dąbrowski
 • Wieczfnia Kościelna: zdjęcie grupowe uczestrników akcji Fot. Anna Ochalska

Kolejne spotkania w ramach tegorocznej akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” odbyły się w Wieczfni Kościelnej i Szydłowcu. Z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego z Wieczfni spotkał się marszałek Adam Struzik, który wręczył im m.in. elementy odblaskowe. Do Szydłowca przyjechał członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

W Wieczfni

Specjalny tor rowerowy dla 190 dzieci przygotowali pracownicy z ciechanowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Policjanci z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy, natomiast funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mławie omówili zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak specjalny symulator jazdy.

 

W Szydłowcu

Ponad 600 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II uczestniczyło w spotkaniu promującym noszenie elementów odblaskowych. Akcję zorganizował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Młodzież uczestniczyła w kilku panelach poświęconych bezpieczeństwu.

 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wyświetlili film „…tak, chcę być bezpieczny” oraz omówili tematykę w nim zawartą. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, co okazało się niełatwym zadaniem nawet dla bardzo dobrych rowerzystów. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uczyli na fantomach jak właściwie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

 

Gadżety bezpieczeństwa

Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy BRD, składające się z dwóch opasek zapinanych na rękę oraz dwóch zawieszek, które można przypiąć do ubrania. „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona od trzech lat przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego.

Liczba wyświetleń: 672

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.