Aktualności

Informatyzacja stołecznej straży miejskiej

2016.11.25 15:10 , aktualizacja: 2016.11.25 15:28

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • umowę podpisuje Michał Olszewski Fot. Michał Słaby
  • Sygnatariusze umowy Fot. Michał Słaby
  • przekazanie umowy Fot. Michał Słaby

W połowie 2018 r., dzięki zintegrowanej platformie wymiany danych, mieszkańcy Warszawy będą mieli łatwiejszy dostęp do dokumentów prawa miejskiego, map i planów. Będą też mogli drogą elektroniczną załatwić wszelkie formalności związane z odholowaniem samochodu czy opłaceniem mandatu.

 

Ile kosztuje?

Powyższy projekt decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzyma ponad 8,8 mln zł wsparcia w ramach RPO WM 2014–2020. Wartość całkowita to ponad 12 mln zł. Umowę podpisali dziś wicemarszałek Wiesław Raboszuk i wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski.

 

– To bardzo duża kwota, jak na tego typu projekt informatyzacyjny, ale dzięki niej stołeczna straż miejska będzie mogła realizować wiele działań skierowanych bezpośrednio do mieszkańców Warszawy, wśród których znajdą się np. projekty edukacyjne – powiedział wicemarszałek Wiesław Raboszuk.  

 

Na co możemy liczyć?

W ramach projektu powstanie nowoczesny system e-usług, z którego skorzystają zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy, jak i instytucje. Zakupiony zostanie niezbędny sprzęt teleinformatyczny i oprogramowanie. Pojawi się specjalna aplikacja tzw. system wspomagania dowodzenia oraz portal informacyjno-usługowy, w ramach którego udostępnione będą różne e-usługi. Mieszkańcy będą mogli drogą elektroniczną zgłaszać wszelkiego rodzaju interwencje, opłacić mandat czy załatwić formalności związane z odholowaniem samochodu.

 

– O skuteczności pracy funkcjonariuszy straży miejskiej decyduje nie tyko liczebność, ale przede wszystkim przepływ informacji oraz to, w jaki sposób reagują na zgłoszenia. Obszar działań straży jest bardzo szeroki. Projekt pozwoli zarówno zintegrować różne bazy danych, jak i poprawić komunikację z mieszkańcami – podkreślał Michał Olszewski wiceprezydent m.st. Warszawy.

 

Co jeszcze?

Dodatkowo warszawiacy będą mogli m.in. za pomocą aplikacji mobilnej rezerwować zajęcia w stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego, a placówki oświatowe – zajęcia edukacyjne prowadzone przez strażników miejskich. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Polską Agencją Kosmiczną.

Liczba wyświetleń: 433

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.