Aktualności

Na sportowo

2016.11.29 12:55 , aktualizacja: 2016.11.29 15:18

Autor: Grzegorz Skolimowski, OR, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Przemawia wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska fot. Daniel Pióro
zdjęcie pamiątkowe - wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska z nagrodzonymi fot. Daniel Pióro

Gala Piłkarska Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Skórcu (pow. siedlecki) oraz 40 rocznica działalności Gimnazjalnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Naprzód” stały się okazją do spotkania wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej z lokalną społecznością.

 

Nagrodzeni

Kapituła złożona z dziennikarzy lokalnych mediów i działaczy OZPN przyznała wyróżnienia w kilku kategoriach: nadzieja piłkarska – Michał Panufnik (MKS Pogoń Siedlce), szkoleniowiec pracujący z młodzieżą – Robert Stelmach (M-OSIR Mińsk Mazowiecki), szkoleniowiec seniorów – Robert Gójski (Mazovia Mińsk Mazowiecki), sędzia – Arkadiusz Pazdyka, zawodnicy: klasy B – Daniel Paczuski (Polonez Mordy), klasy A – Kamil Stanisławowski (Kolektyw Oleśnica), ligi okręgowej – Jarosław Kisiel (Naprzód Skórzec), I ligi – Konrad Wrzesiński (MKS Pogoń Siedlce), IV ligi – Łukasz Puciłowski (Mazovia Mińsk Mazowiecki).

 

40 lat minęło…

Choć klub w dzisiejszej formie działa od 1999 r., to sekcję piłki nożnej założono w 1976 r. Duże zainteresowanie grą w piłkę nożną potwierdza liczba zawodników skupiona w klubie – oprócz seniorów jest 5 drużyn młodzieżowych. Wszyscy uczestniczą w turniejach i rozgrywkach ligowych. W sezonie 99/00 seniorzy zostali mistrzami B-klasy i awansowali do A-klasy, wywalczyli też w barażach awans do Ligi Okręgowej. Seniorzy jak dotąd dwukrotnie sięgali po Okręgowy Puchar Polski.

Jubileusz stał się okazją do uhonorowania działaczy klubu odznakami, nadanymi przez mazowiecki ZPN. Złote odznaki trafiły do Adama Barei i Stanisława Kalińskiego, srebrną otrzymali – Kamil Wereda i Wojciech Zgorzałek.

Oprawę artystyczną gali przygotowali uczniowie gimnazjum w Skórcu. Zagrała też gminna kapela „Wieśki i Cześki”.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 333

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.