Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo rawickich mieszkańców

2016.12.01 15:35 , aktualizacja: 2016.12.01 15:46

Autor: Joanna Wołczyńska, OR, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Uczestnicy kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Rawicy fot. Wojciech Haruba
  • motyw kampanii przygotowany przez uczniów zespołu szkół oświatowych fot. Wojciech Haruba
  • członek zarządu Rafał Rajkowski wręcza uczniom elementy odblaskowe fot. Wojciech Haruba
  • członek zarządu Rafał Rajkowski opowiada o idei akcji fot. Wojciech Haruba

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dotarła do Rawicy w subregionie radomskim. Dla 131 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych zorganizowano spotkanie promujące noszenie elementów odblaskowych. Akcję wspierał członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Edukacja od najmłodszych lat

Dzisiejsza kampania skierowana była nie tylko do uczniów szkoły podstawowej, ale również przedszkolaków w wieku 5–6 lat. Ideą inicjatywy było uświadomienie nawet tych najmłodszych, że elementy odblaskowe znacząco zwiększają ich bezpieczeństwo. Podczas poruszania się rowerem lub pieszo po drodze nieoświetlonej po zmroku w terenie niezabudowanym są one obowiązkowe.

 

Nauka w praktyce

Dzieci uczestniczyły w kilku panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomiu wyświetlili film „…tak, chcę być bezpieczny” oraz wytłumaczyli zawarte w nim zagadnienia. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, a strażacy zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 

Przydatne gadżety

Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy BRD, składające się z 2 opasek zapinanych na rękę oraz 2 zawieszek, które można przypiąć do ubrania. Upominki wręczyli m.in. członek zarządu Rafał Rajkowski oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Dariusz Piątek. Pokazali też w jaki sposób używać odblasków, by były skuteczne.

Liczba wyświetleń: 274

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.