Aktualności

O pomaganiu innym

2016.12.02 10:50 , aktualizacja: 2016.12.02 11:04

Autor: Grzegorz Skolimowski, OR, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Współne zdjęcie uczestników konferencji fot. SP w Węgrowie
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podczas wypowiedzi fot. SP w Węgrowie
  • Wolontariusze - uczestnicy konferencji w Węgrowie fot. SP w Węgrowie

Uśmiechnięte twarze, ogromne pokłady dobra i chęć niesienia pomocy. Tak w skrócie można opisać uczestników konferencji „Wolontariat szkolny” zorganizowanej w ramach Powiatowego Dnia Wolontariusza,  w której uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

O wolontariacie

Podczas spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, podsumowano działania podjęte w mijającym roku przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworku i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor”. Uczestnicy konferencji poznali różne spojrzenia na wolontariat, prezentowane zarówno przez pomagających, jak i osoby otrzymujące pomoc.

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, jak prawdziwa dla wolontariuszy jest maksyma mówiąca o tym, że człowiek ma większą radość z dawania niż z brania.

 

Słowa uznania

Najbardziej wyróżniającym się wolontariuszom z terenu powiatu węgrowskiego wręczono statuetki wykonane przez wychowanków MOW w Jaworku. Otrzymali je: Elżbieta Trojanowska, Małgorzata Korzeniowska, Paweł Polkowski, Elżbieta Żołędowska, Urszula Gromek, Aldona Skup, Marzena Pachnik, Agnieszka Trojanowska, Jolanta Zalewska, Anna i Catalin Coman, Rafał Brzezik, Michał Popowski, Jolanta Olędzka oraz Szkolny Klub Wolontariatu przy ZSP w Ostrówku i Szkolne Koło Wolontariatu przy ZSP w Sadownem.

Liczba wyświetleń: 347

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.