Aktualności

Z czystym powietrzem na TAK!

2016.12.09 15:00 , aktualizacja: 2016.12.21 08:41

Autor: oprac.Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Nagrody w konkursie wręcza członek zarządu Elżbieta Lanc fot. Biuro Prasowe UMWM
  • Plakat konkursowy fot. Biuro Prasowe UMWM
  • Prace konkursowe dzieci fot. Biuro Prasowe UMWM
  • Gala konkursu fot. Biuro Prasowe UMWM

Jak chronić naturalne środowisko, by było czystsze i zdrowsze dla nas samych? W tym obszarze swoją pomysłowość i kreatywność  wykorzystali uczniowie z Mazowsza, do których skierowany był konkurs ,,Czystym powietrzem oddychajmy, ŚMIECI NIE SPALAJMY!’’.

 

– To ważne, by od najmłodszych lat kształtować zachowania proekologiczne. Udział w tego typu konkursach to doskonały sposób na połączenie nauki z zabawą, ponieważ w ten sposób młodzież nie tylko poznaje zagadnienia związane z ochroną środowiska, ale również rozwija swoją wyobraźnię

– powiedziała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Środowisko oczami dzieci

W tegorocznej edycji przedsięwzięcia najbardziej istotne były zagadnienia związane z ochroną powietrza i przeciwdziałaniem tzw. niskiej emisji. Dlatego prace przedstawiały skutki zanieczyszczenia powietrza, zwłaszcza przez indywidualne gospodarstwa domowe oraz działania, jakie należy podjąć, aby je ograniczyć.

Konkurs przeprowadzony był w 3 etapach: szkolnym, lokalnym i wojewódzkim. Uczestnicy byli oceniani w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0–III szkół podstawowych, klas IV–VI oraz gimnazjaliści. Zadaniem najmłodszej grupy było wykonanie plakatu z hasłem ekologicznym. Uczestnicy drugie grupy wiekowej musieli zaprojektować ulotkę edukacyjną, a najstarsi – napisać ekowiersz.

 

Wyniki

Wyłoniono 9 laureatów i przyznano tyle samo wyróżnień. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody   sprzęt sportowy, m.in.: stoły do tenisa stołowego (dla szkół), hulajnogi, deskorolki, rolki i torby sportowe.

 

Konkurs przeprowadził Departament Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Była to już XIV edycja wydarzenia organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Laureaci konkursu ekologicznego „Czystym powietrzem oddychajmy, ŚMIECI NIE SPALAJMY!”

 

Organizację XIV edycji Konkursu Ekologicznego „Czystym powietrzem oddychajmy, ŚMIECI NIE SPALAJMY” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26 624,85 zł.

 

logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WArszawie

 

Liczba wyświetleń: 830

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.