Aktualności

Kolejne inwestycje drogowe

2016.12.14 15:20 , aktualizacja: 2016.12.15 10:32
Autor: Agnieszka Pazio, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Przebudowana droga wojewódzka nr 697 relacji Liw–Kałuszyn fot. ZMDW
Prace remontowe na drodze nr 697 fot. ZMDW

Przede wszystkim jest bezpieczniej, a komfort codziennego podróżowania ma dla nas nowy wymiar – tak o nowych zrealizowanych inwestycjach drogowych mówią mieszkańcy powiatu węgrowskiego. Oficjalnie oddano do użytku dwie zmodernizowane drogi w tym rejonie.

 

Zakres działań

Jedna z inwestycji dotyczyła przebudowy drogi wojewódzkiej nr 697 relacji Liw–Kałuszyn. W ramach robót zmodernizowano skrzyżowanie oraz wydzielono miejsce na zatoki autobusowe, co wpłynie na bezpieczeństwo ruchu kierowców i pieszych. To bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo dzieci z położonej przy skrzyżowaniu Szkoły Podstawowej w Trzebuczy. Całkowity koszt inwestycji to ok. 340 tys. zł,  pochodzące z budżetu Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Drugie zadanie polegało na wymianie nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Leśnogóra (gmina Grębków). Przebudowano 0,96 km trasy, która pełni rolę drogi dojazdowej do pobliskich pól. Gmina uzyskała 100 tys. zł dofinansowania ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych, natomiast całkowita wartość inwestycji to ponad 234 tys. zł. Reszta środków to wkład własny gminy Grębków.

 

Słowo uznania

Obecne na uroczystości wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc podkreśliły, jak ważne i niezastąpione są zakończone inwestycje. Jak podkreśliły, powstała infrastruktura drogowa cieszy w tej chwili najbardziej tych, którzy codziennie z niej korzystają, a z perspektywy całego Mazowsza – to szansa na dalszy rozwój powiatu.

Liczba wyświetleń: 547

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.