Aktualności

Świąteczne odwiedziny

2016.12.21 15:25 , aktualizacja: 2016.12.21 15:30
Autor: Joanna Wołczyńska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Wychowankowie ośrodka wraz z Wicemarszałek Janiną Orzełowską i członkiem zarządu Rafałem Rajkowskim fot. Tomasz Łachut
członek zarządu Rafał Rajkowski z podopiecznymi Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu oraz ich opiekunem Tomaszem Łachutem fot. Joanna Wołczyńska

Święta Bożego Narodzenia są okresem szczególnym. To czas przebaczania, refleksji i wspólnej radości. Tę właśnie radość dzielili podopieczni Radomskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących i władze Samorządu Województwa Mazowieckiego podczas wspólnego wigilijnego spotkania.

 

Życzenia i prezenty

Radomscy wychowankowie zawitali do wszystkich marszałków. Członek zarządu Rafał Rajkowski oprowadził dzieci po urzędzie, opowiadając o swojej pracy. Uczniowie byli pod wrażeniem wielkości budynku oraz liczby osób w nim pracujących. Największą jednak atrakcją była wymiana upominkami – dzieci każdego z marszałków obdarowały stroikiem świątecznym, a w zamian otrzymały pluszaki, zegarki na wodę oraz komiksy. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej, świątecznej atmosferze.  

 

Duża rola ośrodka

Placówka uczy, wychowuje oraz opiekuje się dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Współpracuje z placówkami o podobnej specyfice w kraju i za granicą. Ośrodek integruje się ze środowiskiem lokalnym poprzez udział w różnych formach życia społecznego i kulturalnego.

Liczba wyświetleń: 864

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.